“عبدالصاحب بازیار” فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ایلام روز چهارشنبه در گفگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد ۱۴ قبضه اسلحه توسط یگان حفاظت محیط زیست استان کشف شده است. وی افزود: طی پنج ماهه اولسالجاری ۹۱  شکارچی متخلف در نقاط مختلف این استان دستگیر  و به مراجع قضایی معرفی […]

“عبدالصاحب بازیار” فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ایلام روز چهارشنبه در گفگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد ۱۴ قبضه اسلحه توسط یگان حفاظت محیط زیست استان کشف شده است.

وی افزود: طی پنج ماهه اولسالجاری ۹۱  شکارچی متخلف در نقاط مختلف این استان دستگیر  و به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اظهارداشت:  مانشت، قلارنگ، کولک، دینارکوه  چهار منطقه حفاظت شده در استان ایلام هستند که جزو بکرترین مناطق طبیعی استان محسوب می شوند.

وی خاطر نشان کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان به طور مستمر و شبانه روزی و در ایام تعطیل نسبت به انجام عملیات گشت و کنترل در مناطق اقدام و در صورت مشاهده تخلف محیط زیستی با همکاری مراجع قضایی با متخلفان برخورد خواهند کرد.

بازیار بیان داشت: مناطق حفاظت شده کولگ و شکار و تیراندازی ممنوع بینا، بیجار و چکر زیستگاه حیات وحش گونه های حائز اهمیتی همچون کل، بز، قوچ و میش در نوار مرزی استان و کشور عراق واقع شده ، لذا برای بهبود وضعیت حفاظت از این مناطق و جلوگیری از تخلفات شکار و صید، نیازمندهمکاری مشترک و برنامه‌ریزی منظم فی‌مابین یگان حفاظت محیط زیست استان و نیروهای مرزبانی می باشد.

گفتنی است؛ ۱۴۳ هزار هکتار از جنگل ها و مرانع استان تحت مدیریت محیط زیست است و ۱۷ درصد تنوع زیست محیطی کشورمربوط به استان ایلام است.