کنسولگری موقت عراق در ایلام راه اندازی نمی شود “سید حمید مصطفایی ” رئیس حج و زیارت ایلام  روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: با توجه به حذف روادید (ویزا) کنسولگری موقت عراق در ایام اربعین در ایلام مستقر نمی شود. وی افزود: راه اندازی کنسولگری دائم عراق در ایلام […]

کنسولگری موقت عراق در ایلام راه اندازی نمی شود
“سید حمید مصطفایی ” رئیس حج و زیارت ایلام  روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: با توجه به حذف روادید (ویزا) کنسولگری موقت عراق در ایام اربعین در ایلام مستقر نمی شود.
وی افزود: راه اندازی کنسولگری دائم عراق در ایلام یکی از مطالبات مهم مردم  می باشد و این موضوع مهم در دستور کار مسوولان ارشد استان قرار دارد.
رئیس حج و زیارت ایلام  بیان داشت: از ابتدای آغاز ثبت نام سامانه سماح(یکم شهریور) تاکنون ۳ هزار ۲۸۲ ایلامی در قالب ۲۹۸ گروه جهت حضور در پیاده‌روی اربعین در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.
وی بیان کرد: ثبت‌نام اینترنتی متقاضیان شرکت در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی از اول شهریور به نشانی https://samah.haj.ir  آغاز شد.
وی ادامه داد: زائران برای شرکت در مراسم اربعین سال‌جاری می‌توانند از نوزدهم شهریور(۱۰ محرم ) تا هفتم آبان بدون نیاز به دریافت روادید و به شرط ثبت‌نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین امام حسین(ع) وارد کشور عراق شوند.
سال گذشته بیش از ۲ میلیون زائر از مرز مهران راهی عتبات عالیات کشور عراق شدند،