ایلام_مدیر‌عامل شرکت گاز استان ایلام گفت: عملیات گاز‌رسانی به روستای هدف گردشگری و تاریخی سرابکلان از توابع شهرستان سیروان تا پایان شهریور ماه سال جاری به اتمام می‌رسد.

به گزارش راسان خبر از ایلام، عباس شمس اللهی در بازدید از روند عملیات اجرایی گازرسانی به روستای تاریخی سرابکلان افزود: در طول سالهای گذشته بدلیل قدمت تاریخی و باستانی روستا و عدم صدور مجوز هر‌گونه حفاری در محوطه روستا از سوی سازمان میراث فرهنگی استان، متاُسفانه اجرای گاز‌رسانی به این روستا به تاُخیر افتاد که خوشبختانه در ماه‌های پایانی سال گذشته با رایزنی های فراوان، جلسات مستمر و پیگیری‌های متعدد، سرانجام پس از انعقاد تفاهم نامه اجرای حفاری با اداره کل میراث فرهنگی استان، پس از برآورد احجام و تهیه کتابچه پیمان، پیمانکار مجری از طریق فرآیند مناقصه انتخاب و از ابتدای سال جاری عملیات اجرایی گازرسانی به روستای مذکور شروع شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه این روستا دارای ۱۹۷ خانوار با ۷۳۹ نفر جمعیت، بزرگترین روستای شهرستان است، تصریح کرد: روستای سرابکلان یکی از مناطق تاریخی و روستای هدف گردشگری می‌باشد که با توجه به مطالبات مردمی و پیگیری‌های صورت گرفته برای دریافت خدمات مناسب و متناسب با سایر مناطق شهرستان، مورد توجه مسئولان در سطح ملّی و استانی قرار گرفته‌است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه به منظور حفظ محیط زیست و جلوگیری از مصرف سوخت‌های فسیلی و تخریب جنگل‌ها، این شرکت قصد دارد که گاز‌‌رسانی به روستاهای استان را به اتمام برساند، تصریح کرد: تلاش می شود که در این روستا کار گازرسانی تا پایان نیمه اول سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد.

وی ادامه داد: استان ایلام هم اکنون بر اساس شاخص های تعریف شده و میزان خانوار برخوردار از گاز در زمره استان‌های سبز کشور قرار دارد.

شمس الهی تصریح کرد: به منظور سبز شدن مصرف انرژی در کل استان و اتمام گازرسانی به روستاهای باقیمانده دارای توجیه اقتصادی و فنی، شرکت گاز استان ایلام برنامه های مدونی در دستور کار قرار داده است که به مرور زمان تا پایان سال اجرایی می‌شوند.

شناسه خبر/۵۳۲۱۰