به گزارش  راسان خبر به نقل از روابط عمومی؛ ، همایش تخصصی با موضوع گفتمان سازی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و روانگردانها ” به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان بدره برگزار گردید. یونس آرادی سرپرست فرمانداری بدره در این همایش  اظهار داشت:  مواد مخدر هم فرد معتاد، هم خانواده […]

به گزارش  راسان خبر به نقل از روابط عمومی؛ ، همایش تخصصی با موضوع گفتمان سازی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و روانگردانها ” به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان بدره برگزار گردید.
یونس آرادی سرپرست فرمانداری بدره در این همایش  اظهار داشت:  مواد مخدر هم فرد معتاد، هم خانواده و هم جامعه را دچار پیامدهای منفی و مشکلات متعدد می کند، وی یک فرد معتاد نمی تواند در جامعه به عنوان یک فرد مفید زندگی کند بنابراین باید موضوع مبارزه با مواد مخدر هم پیشگیری و هم درمان را در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود:  بایستی پیشگیری را بر درمان مقدم بدانیم. چرا که طبق تجربه، افرادی که به مواد مخدر گرایش پیدا میکنند، به سختی درمان می شوند.
فرماندار بدره تاکید کرد: دستگاه های متولی در شهرستان بدره نیز در زمینه مبارزه با مواد مخدر اقدامات قابل توجهی انجام داده  که از جمله میتوان به کشفیات نیروی انتظامی و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر اشاره کرد.
وی بیان داشت: شخص معتاد به هنجارها و مقررات اجتماعی چندان مقید نیست و دچار انحرافات اجتماعی از جمله دزدی، فساد، فحشا و تکدی گری می گردد.
آرادی تاکید کرد: برای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر باید ابتدا علل گرایش افراد به مواد را شناسایی کرد و بر اساس آنها برنامه ریزی و اقدام کرد و در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر لازم است همه افراد جامعه مشارکت فعال داشته باشند و لازمه این مهم اینست که گفتمان پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در جامعه رواج پیدا کند و این موضوع به یک باور و خواست عمومی تبدیل شود.
از دیگر برنامه های این همایش برپایی نمایشگاه عکس و تجلیل از فعالین حوزه مبارزه با مواد مخدر در شهرستان و همچنین تجلیل از بهبود یافتگان بیماری اعتیاد بود.