عبدالمالک شنبه زاده’ مدیرکل میراث فرهنگی ‘صنایع دستی و گردشگری استان ایلام روز پنج شبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام اظهار داشت: در راستای سفر به کشور عراق و استان های نجف المثنی و دیوانیه و عقد قرارداد با بخش خصوصی عراق مبنی بر ورود تورهای گردشگری به  ایلام امروز پنج شنبه اولین تور […]

عبدالمالک شنبه زاده’ مدیرکل میراث فرهنگی ‘صنایع دستی و گردشگری استان ایلام روز پنج شبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام اظهار داشت: در راستای سفر به کشور عراق و استان های نجف المثنی و دیوانیه و عقد قرارداد با بخش خصوصی عراق مبنی بر ورود تورهای گردشگری به  ایلام امروز پنج شنبه اولین تور ۴۷ نفره گردشگری جهت باردید از جاذبه های گردشگری، اثار تاریخی  وارد استان شدند.

وی افزود: برای جلوگیری از مشکلات ورود گردشگران عراقی به ایلام  گیت ورود و خروج  ویژه تورهای گردشگری عراقی در پایانه مرزی مهران راه اندازی می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی ‘صنایع دستی و گردشگری استان بیان داشت: حضور گردشگران در استان علاوه بر معرفی جاذبه های تاریخی و صنایع دستی سود اوری را نیز برای بخش خصوص به همراه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: وجود توانمندی ها و پتانسیل های استان در زمینه های مختلف میراث فرهنگی، جاذبه های تاریخی، صنایع دستی، هنرهای سنتی و … سبب رونق تولیدات داخلی خواهد شد.

شنبه زاده تاکید کرد: مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و سایر بخشهای استان نیز آماده استقبال و پذیرایی از گردشگران عراقی هستند.

وی وجود مشترکات فرهنگی، دینی و تاریخی را از مهمترین زمینه ها و دلایل توسعه همکاریهای فی مابین بین ایران و عراق در بحث گردشگری دانست.

مدیرکل میراث فرهنگی ادامه داد: همچنین در راستای توسعه گردشگری سلامت این گردشگران از مراکز درمانی سطح استان ایلام نیز بازدید خواهند کرد.

استان ایلام سرزمینی است که در غرب کشور و در میان ارتفاعات زاگرس قرار گرفته که دارای دو خصوصیت دشت در جنوب و کوهستان در شمال می باشد. به همین جهت این منطقه به دلیل چهار فصل بودن آن مورد توجه گردشگران و مسافران قرار می گیرد.