راسان خبر/مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: بیش از یک میلیون و ۷۱۵ هزار تن کالا در سال جاری از طریق ناوگان حمل و نقل در این استان جابجا شده است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ سید زاهدین چشمه خاور با اعلام این خبر اظهار کرد: این میزان حمل کالا توسط ۱۰۶ هزار و ۲۸۰ سرویس (بارنامه) جابجا شده است.

وی افزود: سیمان، گندم و انواع مصالح ساختمانی بیشترین میزان کالاهایی بوده که در این مدت توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابجا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام تعداد کل ناوگان باری فعال استان ایلام را سه هزار و ۸۴۶ مورد بیان کرد و یادآور شد: سالانه بیش از ۹۸ درصد جابجایی کالا در داخل استان توسط بخش حمل و نقل جاده ای صورت می گیرد , این بخش دارای قابلیت ها و امکانات گسترده ای در سطح کشور است.

چشمه خاور تاکید کرد: مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف از طریق شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ و یا تلفن گویای ۱۴۱ شکایات خود را جهت پیگیری به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام منعکس کنند.

لازم به ذکر است؛ ۵۴ شرکت حمل و نقل کالا در استان ایلام فعال است و پنج هزار و ۶۲۹ راننده نیز در بخش حمل و نقل بار در استان ایلام مشغول کار هستند.

کد خبر/۹۲۰۵۶

  • نویسنده : سمیه آذرمهر