راسان خبر/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون ۱۰۳ کیلومتر از راه های روستایی این استان آسفالت شده است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ سید زاهدین چشمه خاور با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به توسعه راه های روستایی استان ۱۰۳ کیلومتر آسفالت راه های روستایی در دولت سیزدهم انجام شد.

وی افزود: در این مدت( ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون) ۱۳۲ کیلومتر آسفالت حفاظتی، ۴۰۸ کیلومتر آسفالت راه های اصلی و فرعی و‌هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر خط کشی در سه نوبت در راهای استان اجرا شده است.

مدیرکل راهداری ایلام گفت: نصب ۴۱ کیلومتر نیوجرسی نگهداری ۷۰کیلومتر روشنایی راه و تونل، تهیه ونصب سه هزار و ۱۱۲ مترمربع تابلو اطلاعاتی از دیگر اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام در دولت را سیزدهم بوده است.

چشمه خاور بیان کرد: عملیات ۵۵۶ کیلومتر درز گیری راه، بیش از ۱۰۹ هزار لکه گیری از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی با اشاره به اعتبارات هزینه شده در بازه زمانی سه سال گذشته افزود: بیش از ۲۵۰۰میلیارد تومان بوده بیان کردن این اعتبارات شامل استانی ملی نفت و قیر و دیگر نهادهای همچون بنیاد علوی و بنیادبرکت است.

مدیرکل راهداری ایلام ادامه داد: استان ایلام از نظر روکش آسفالت و ایمنی جاده ها و تعمیر ماشین آلات مقام اول کشور را دارا میباشد که نسبت به سنوات قبل قابل تامل است.

کد خبر/۹۲۸۳۶

  • نویسنده : سمیه آذرمهر