عباس بیرامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام  روز سه شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام اظهار داشت: در سفر رییس جمهور به ایلام  ۱۰۰ روستا به اینترنت پرسرعت مجهز می‌شوند که این تعداد تا پایان شهریو به ۲۲۶ روستا افزایش خواهد یافت. وی افزود: همچنین همزمان با سفر دکتر روحانی به […]

عباس بیرامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام  روز سه شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام اظهار داشت: در سفر رییس جمهور به ایلام  ۱۰۰ روستا به اینترنت پرسرعت مجهز می‌شوند که این تعداد تا پایان شهریو به ۲۲۶ روستا افزایش خواهد یافت.
وی افزود: همچنین همزمان با سفر دکتر روحانی به ایلام  ۲۷ دستگاه خودپرداز در مناطق محروم  با اعتبار ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان افتتاح می شوند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در ادامه از توسعه ۵۰۰ کیلومتر فیبر نوری خبر داد و گفت: در این راستا ۱۲۷ سایت تلفن همراه و  ۲۰ روستای محروم از تلفن خانگی بهره مند می شوند که ۸ روستا به صورت تک ارتباطی خواهد بود.
وی از دیگر پروژه های قابل افتتاح در سفر رییس جمهور به ایلام  را کابل نوری و فیبر خانگی، مرکز خدمات مخابراتی و توسه پهنای باند دیتای استان دانست.
وی تصریح کرد: اعتبار  افتتاح این پروژه  ۱۹۷ میلیارد تومان است و این بهره‌برداری ها موجب توسعه شبکه ارتباطی استان می شود.
بیرامی یاداور شد: بازسازی  شبکه ارتباطی استان که  بر اثر سیل اخیر  دچار مشکل شده بود از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و واحدهای تابعه آغاز شده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان  خاطرنشان کرد: مناطق خسارت دیده ملکشاهی، میمه و پهله  از طریق سیستم رادیویی و مابقی از طریق فیبر نوری بازسازی خواهند شد.
گفتنی است، دکتر روحانی رییس جمهور نیمه دوم تیرماه سال‌جاری جهت افتتاح و کلنگ زنی پروژه های مهم حوزه نفت، صنعت و پتروشیمی به استان ایلام سفر خواهد کرد.