ایلام_رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام از توزیع ۱۱۴۷ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای شامل استانی، سه درصد نفت و گاز و توازن استانی در این استان خبر داد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ رحمت اله قیصوری با اشاره به اینکه اعتبارات تملک دارایی های سرمایه استان نسبت ¬به سال ۱۴۰۰ حدود ۲۷٫۹ درصد افزایش دارد، گفت: اعتبار ردیف سه درصد نفت و گاز در سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۴۶ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته ۸۵٫۷ درصد افزایش دارد.

وی با اشاره به اینکه استان ایلام رتبه بیستم اعتبارات تملک دارایی¬های سرمایه¬ای در بین استان های کشور در سال ۱۴۰۱ را دارد، افزود: اعتبارات ردیف تملک دارایی سرمایه‌ای استانی در سال ۱۴۰۱ با ۲۰٫۹ درصد رشد نسبت به سال قبل به بیش از ۵۰۵ میلیارد تومان رسیده است.
قیصوری اضافه کرد: اعتبار ردیف اربعین در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۵۲ میلیارد تومان می باشد که نسبت ¬به سال ۱۴۰۰ بیش از ۶۰ درصد افزایش داشته است.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان در ادامه در خصوص اعتبارات مصوب هزینه ای استان در سال ۱۴۰۱ گفت: اعتبارات مذکور بیش از ۶۳۱ میلیارد تومان است که نسبت به مصوب سال ۱۴۰۰ حدود ۲۴٫۷ درصد و نسبت به عملکرد سال قبل حدود ۱۵٫۳ درصد افزایش یافته است.

وی ضمن تأکید بر صرفه جویی در هزینه کرد اعتبارات جاری تأکید کرد: اولویت هزینه کرد اعتبارات هزینه ای پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان می باشد.

رحمت اله قیصوری در پایان با اشاره به اینکه توزیع اعتبارات شهرستان ها براساس شاخص های جمعیت، مساحت، ضریب محرومیت و… صورت می گیرد، تأکید کرد: پروژه های اولویت دار از جمله پروژه های پیشران رشد اقتصادی، پروژه های دانش بنیان در راستای تحقق شعار سال و سند تحول دولت مردمی و همچنین اتمام پروژه های نیمه تمامی که با توجه به پیشرفت فیزیکی و نقشی که در تحقق رشد اقتصادی دارند، در اولویت توزیع اعتبارات سال ۱۴۰۱ قرار دارند.

کد خبر/۶۹۱۸۷