راسان خبر/فرمانده انتظامی ایلام گفت: طی ۲۰ روز گذشته تعداد ۱۲۰خودروی شوتی در استان توقیف و روانه پارکینگ شدند.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ سردار جمال سلمانی روز شنبه در پنجمین جلسه قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این باره اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون در راستای مبارزه با قاچاق کالا و مفسدان اقتصادی، مأموران پلیس اقتصادی با همکاری دیگر عوامل انتظامی در سطح استان، خودروهای حامل بار قاچاق زیادی را توقیف کردند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت شاهدافزایش۲درصدی توقیف خودروی حامل قاچاق بوده ایم، افزود:در این رابطه انواع کالای قاچاق به ارزش بیش از۹۷۰ میلیارد ریال کشف و در زمینه تعداد دستگیری قاچاقچیان نیز شاهد افزایش ۲۰ درصدی بوده ایم.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به توقیف ۱۲۰خودروی شوتی طی ۲۰ روز گذشته ،گفت: در صددیم با اجرای طرح های ویژه زمینه را برای فعالیت خودروهای شوتی ناامن کنیم.

سردار سلمانی برخورد با خودروهای شوتی، هنجارشکن ، پلاک مخدوش و فاقد پلاک را از اولویت های پلیس استان خواند و تصریح کرد:علاوه بر ۱۲۰ دستگاه خودروی شوتی، تعداد ۶۵ دستگاه خودرو فاقد پلاک و پلاک مخدوش نیز در این مدت توقیف و جهت تعیین تکلیف روانه پارکینگ شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه با تعامل خوبی که بین انتظامی و مرزبانی وجود دارد امسال قاچاق احشام به آن سوی مرز نداشته ایم، خاطرنشان کرد: مبارزه با مفسدان اقتصادی و قاچاقچیان کالا یکی از مهمترین برنامه‌های پلیس استان است و پلیس با اشراف اطلاعاتی و با قاطعیت با افراد سودجو و فرصت طلبی که بخواهند اقتصاد کشور را دچار خدشه کنند برخورد خواهد کرد.

کد خبر/۹۰۴۷۴

  • نویسنده : سمیه آذرمهر