ایلام_استاندار ایلام از انعقاد تفاهم نامه خرید ۱۴ هزار دستگاه تبلت دانش آموزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، محمد نوذری در نشست شورای آموزش و پرورش استان ایلام  اظهار کرد: در حالیکه در تمام استانها در قالب طرح هدایت ۵۰ درصد ازهزینه تهیه تبلت دانش آمًوزان نیازمند توسط وزارت اموزش و پرورش انجام می شود، اما با پیگیری های بعمل آمده در ایلام این میزان به ۷۰ درصد افزایش یافت و مابقی هم در استان تامین می شود.

وی با اشاره به تغییرات ناشی از حادث شدن بیماری کرونا در سبک زندگی مردم و به فراخور آن در شیوه های آموزشی افزود: داشتن تبلت آموزشی یکی از اولویت ها و نیازهای اساسی دانش آموزان در دنیای امروز است که با توجه به بضاعت بعضی خانواده ها و عدم دسترسی به تبلت دانش آموزی تهیه این تعداد تبلت یک کار مهم و ضروری بود.

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر فراهم کردن امکانات برای تحصیل کودکان بازمانده از تحصیل در استان تصریح کرد: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر ارائه تحصیل رایگان به شهروندان تاکید شده و امروزه با وجود امکانات و تکنولوژی های نوین ارتباطی، پذیرفتنی نیست کسی از تحصیل بازبماند.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ پروژه قابل افتتاح و ۵ پروژه اماده کلنگ زنی در استان وجود دارند، گفت: باید نوسازی مدارس استان تمام تلاش خود را به کار گیرد تا اماکن آموزشی در دست ساخت که در تمام شهرستان های استان از پیشرفت قابل توجهی برخوردارند تا پایان دولت تکمیل و تحویل آموزش و پرورش شوند.

نوذری با بیان اینکه ایجاد هنرستان هنرهای زیبا در ایلام با همکاری آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری و سایر دستگاههای مرتبط یکی از ضروریات و از زیر ساخت‌های مهم شکل گیری هنرهای سنتی و مدرن است، تاکید کرد: آشنایی دانش اموزان با رشته‌های مختلف هنری می‌تواند در آینده منجر به تربیت هنرمندانی میان رشته‌ای و خلق آثاری فاخر در حوزه های مختلف هنر شود.

️استاندار ایلام در پایان با بیان اینکه شورای اموزش و پرورش یکی از مهمترین ارکان تصمیم گیری در آموزش و مسائل دانش آموزان است گفت: جلسات شورا باید با نگاه کارشناسی و بررسی دقیق مسائل مختلف جامعه هدف برگزار و متناسب با دستور العمل های کرونایی اقدامات موثر جهت برگزاری یا عدم برگزاری کلاسها انجام گیرد.

شناسه خبر/۵۱۱۴۹

  • نویسنده : مریم نوری