راسان خبر/مدیرعامل شرکت آبفای ایلام گفت: در دهه فجر سال جاری ۱۴ پروژه ابرسانی در سطح استان افتتاح می شود که از این تعداد ۱۰ پروژه در حوزۀ روستایی و ۴ پروژه نیز در حوزه شهری است.

پرویز ناصری امروز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار راسان خبر از ایلام؛ اظهار داشت:  این تعداد پروژه در ۵ شهرستان استان با اعتباری بالغ بر ۱۱۰۰میلیارد ریال از منابع ملی، استانی و سایر ردیف‌ها به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: با افتتاح این طرح های آبرسانی جمعیتی بیش از یکصد هزار نفر از آب شرب پایدار بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آبفای ایلام عنوان کرد: طی سال جاری اقدامات مطلوبی در زمینه طرح های عمرانی، زیربنایی و خدماتی شامل اجرای خطوط انتقال، احداث مخازن، توسعه، اصلاح و بهسازی شبکه آب و … انجام شده که در دهه فجر بخشی از این خدمات رونمایی خواهد شد.

ناصری تصریح کرد: از جمله طرح های قابل افتتاح در این ایام، آبرسانی به ۱۶ روستای مجتمع مورت چوار شامل حفر و تجهیز دو حلقه چاه، احداث یک باب تصفیه خانه آب به ظرفیت ۴۰ لیتر در ثانیه، احداث ۱۰ باب مخزن ذخیره آب، اجرای خطوط انتقال آب بطول ۴۱ کیلومتر، اصلاح ۴۵ کیلومتر شبکه توزیع آب با اعتبار هزینه شده ۴۰۰ میلیارد ریال می باشد.

وی ادامه داد: همچنین افتتاح فاز اول آبرسانی به ۱۰ روستای مجتمع داجیوند شهرستان هلیلان شامل حفر یک حلقه چاه، احداث یک باب مخزن، احداث یک ایستگاه پمپاژ آب، اجرای ۱۱ کیلومتر خط انتقال آب با اعتبار هزینه شده ۱۶۰ میلیارد ریال در دهه فجر سال جاری انجام می شود.

مدیرعامل شرکت آبفای ایلام گفت: حفر و تجهیز ۳ حلقه چاه و اجرای خط انتقال چاه های آب منطقه “بره بیجه” دهلران با طول خط انتقال۳۶۹۰ متر با اعتبار هزینه شده ۵۸ میلیارد ریال، طرح آبرسانی به دول گل مهران، افتتاح خط انتقال بلوار پژوهش شهر ایلام، آبرسانی به شهرک میلاد شهر ایلام- نهضت ملی مسکن از دیگر پروژه های قابل افتتاح در ایام دهه فجر است.

ناصری در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از ۲۴۳هزار مشترک آب در استان وجود دارد و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۸ درصد جمعیت استان از خدمات شرکت ابفا ایلام برخوردار هستند.

کد خبر/۹۲۱۶۳

  • نویسنده : سمیه آذرمهر