“رضا احمدی” مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ایلام عصر یک شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت:۱۱۱ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان و فعالیت یک هزار و ۱۶۸خانوار در هفته دولت افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید. وی افزود: همچنین در راستای حفاظت از  جنگلها و […]

“رضا احمدی” مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ایلام عصر یک شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت:۱۱۱ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان و فعالیت یک هزار و ۱۶۸خانوار در هفته دولت افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی افزود: همچنین در راستای حفاظت از  جنگلها و مراتع استان ایلام ۱۴ کیلومتر کمربندی حفاظتی ایجاد شده که در هفته دولت افتتاح می شود.
مدیرکل منابع طبیعی استان اظهارداشت: از دیگر پروژه های قابل افتتاح در این هفته، بهره برداری۸۹ شرکت تعاونی بنه با اعتبار ۱۵۰ میلیون ریال ، ۵ پروژه جنگل کاری با اعتبار ۸۰ هزار میلیون ریال ،۳پروژه مبارزه با لورانتوس با اعتبار دو  هزار ریال، ۲پروژه تغییر الگوی سوخت با اعتبار ۳هزار ۷۲۰  میلیون ریال  و ۱۰ پروژه  آبخیزداری با اعتبار ۲۳ هزار و ۲۵۱ میلیون ریال است.
وی بیان داشت: ایلام بیش از ۴۲۴ هزار هکتار اراضی بیابانی شامل ۲۰ درصد از کل مساحت استان وجود دارد، افزود: بیشتر این بیابان‌ها در مناطق جنوبی و مناطق گرمسیری استان هستند.
وی اضافه کرد: امسال پنج هزار هکتار از بیابان های شهرستان دهلران نهال کاری و علاوه بر این ۷۵۰ هکتار نیز مالچ پاشی و  بیابان زدایی می شود.
احمدی خاطرنشان کرد: طبق برنامه زمان بندی شده تا پایان سالجاری  ۳۸۰ هزار متر معکب کار آبخیزداری، ۱۰ هزار هکتار جنگل کاری و یک هزار و ۵۰۰ هکتار بیابان زدایی در استان انجام می شود.