سلیمان رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران روز یک شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برای کمک به دستگاه‌های مسئول در امر یاری‌رسانی به مردم مناطق سیل زده از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل موجود در بخش‌های مختلف بنیاد در این زمینه استفاده شده است. وی […]

سلیمان رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران روز یک شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برای کمک به دستگاه‌های مسئول در امر یاری‌رسانی به مردم مناطق سیل زده از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل موجود در بخش‌های مختلف بنیاد در این زمینه استفاده شده است.
وی افزود:  ۱۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به تمامی خانوارهای های ایثارگر مناطق سیل زده ایلام پرداخت شده است.
مدیرکل بنیاد شهید استان گفت: با پایان یافتن ارزیابی خسارت منازل و… سیل زده، تاکنون ۷ میلیارد ریال توسط بیمه کوثر به ایثارگران این مناطق پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: تمامی ایثارگران و خانواده های شهدا به ویژه واحدهای مسکونی آنها در برابر حوادثی همچون سیل، زلزله و آتش سوزی بیمه هستند.
وی عنوان کرد: علاوه بر پرداخت خسارت بیمه، بنیاد استان  نیز در حد توان به  خانواده های آسیب دیدگان کمک کرده است.
رستمیان ادامه‌داد: با توجه به اینکه  روستای چم شیر سیروان خالی از سکنه شده تمامی ایثارگرانی که منازل خود را از دست داده اند  پس از جانمایی کامل و دریافت زمین تسهیلات  ساخت و ساز دریافت خواهند کرد.
وی یادآور شد: منازل ایثارگر تحت پوشش بیمه‌های حوادث غیرمترقبه قرار دارند و خسارات وارده به این عزیزان پس از ارزیابی توسط شرکت بیمه‌گر تا سقف ۳۵۰ میلیون ریال قابل پرداخت خواهد بود و بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت خسارات وارده را پیگیری خواهد کرد.
به گفته مدیرکل بنیاد شهید استان ایلام بیش از ۸۰ خانوار ایثارگر  در سیل فروردین ماه منازل، باغات و زمین های کشاورزی آنان دچار خسارت شد.