ایلام_مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام گفت: حدود ۱۶ هزار نفر نیز عوامل اجرایی این انتخابات اعم از عضو شعبه، ناظر، بازرس و سایر عوامل هستند و انتخابات در ۱۲ شهرستان، ۲۷ بخش، ۲۷ شهر و ۳۵۶ روستا برگزار می شود.

به گزارش راسان خبر از ایلام، سید صادق موسوی اظهار داشت: تعداد کل شعب اخذ رای ریاست جمهوری ۸۲۶ شعبه شامل ۷۱۶ ثابت و ۱۱۰ سیار است.

وی افزود: تعداد کل شعب اخذ رای شورای اسلامی شهر و روستا نیز ۷۷۲ شامل ۷۱۰ شعبه ثابت و ۶۲ شعبه سیار است که در صورت انصراف داوطلبان شورا، از تعداد شعب کم خواهد شد.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام یادآور شد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا، شعب در فضای باز و سایر مکان ها نظیر مساجد و مدارس و بعضی ادارات که شرایط مناسب داشته اند، پیش بینی شده است.

وی بیان داشت: بیشترین شعبه اخذ رای متعلق به شهرستان ایلام و کمترین تعداد شعب متعلق به شهرستان های مهران و بدره است.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام ادامه داد: هیات های اجرایی ریاست جمهوری در این دوره از انتخابات ۲۹ هیات و شورای اسلامی شهر و روستا نیز ۴۱ هیات هستند.

وی تصریح کرد: حدود ۱۶ هزار نفر نیز عوامل اجرایی این انتخابات اعم از عضو شعبه، ناظر، بازرس و سایر عوامل هستند و انتخابات در ۱۲ شهرستان، ۲۷ بخش، ۲۷ شهر و ۳۵۶ روستا برگزار می شود.

موسوی اضافه کرد: ۵۲۴ نفر احراز صلاحیت نهایی در انتخابات شورای شهر و یک هزار و ۹۹۵ نفر نیز تایید صلاحیت شده شورای اسلامی روستاها شدند.

تعداد واجدان شرایط رای در استان ۵۸۰ هزار نفری ایلام ۴۶۰ هزار نفر است که ۱۰ هزار نفر این تعداد را افراد رای اولی ها تشکیل داده اند.

شناسه خبر/۵۳۱۰۱