راسان خبر/مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: ۱۸ هزار میلیون ریال اعتبار در دولت سیزدهم برای تعمیر و تجهیز ادارات واحدهای تابعه و پاسگاه های محیط بانی هزینه شده است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛  علیرضا محمدی با اعلام این خبر اظهار داشت: در دولت سیزدهم بیش از ۴۸ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیزات ایستگاه های سنجش ذرات گرد و غبار و آزمایشگاه های این اداره کل هزینه شده است.

وی افزود: برای طراحی، تجهیز و استاندارد سازی سرور مرکزی اداره کل حفاظت محیط زیست ۲۰هزار میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: به منظور خرید تجهیزات اطفاء حریق و ملزومات انفرادی یگان حفاظت محیط زیست، نوزده هزار و نهصد و بیست میلیون ریال اعتبار صرف شد.

محمدی اضافه کرد: ۱۸ هزار میلیون ریال اعتبار برای تعمیر و تجهیز ادارات حفاظت محیط زیست واحدهای تابعه و پاسگاه های محیط بانی نیز هزینه شده است.

وی یادآور شد: ترویج و توسعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست با برگزاری کارگاه و کلاس های آموزشی و چاپ اقلام تبلیغاتی از جمله دفتر مشق، دفتر نقاشی، مدادرنگی و…. برای دانش آموزان، ساخت پویا نمایی با موضوع محیط زیست هفت هزار و شصت و شش میلیون ریال اعتبار نیز هزینه شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام در خصوص خرید و توزیع علوفه در مناطق تحت مدیریت استان نیز اظهار داشت: در این خصوص ۵ هزار میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

وی ارتقاء و بروزرسانی شبکه بی سیم یگان حفاظت محیط زیست با ۴۰۰ هزار میلیون اعتبار، مبارزه با آفت لورانتوس در جنگل های بلوط منطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ با سه هزار و پانصد میلیون ریال اعتبار، آبرسانی به زیستگاه های حساس در مناطق تحت مدیریت استان با دو هزار و پانصد میلیون ریال اعتبار و خرید تجهیزات زنده گیری و تیمار حیات وحش با ۱۶ هزار میلیون ریال اعتبار را از جمله اقدامات مهم اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام در دولت سیزدهم عنوان کرد.

محمدی در ادامه با اشاره به اینکه اعتبارات تملک داریی های استان در دو سال گذشته بیش از ۱۳۰ درصد رشد داشته است گفت: توجه دولت به مقوله محیط زیست در راستای حفظ محیط زیست و خرید تجهیزات خودرویی، موتوری، ایستگاه های سنجش ذرات گرد و غبار، آزمایشگاها و تجهیزات محیط بانی در سطح ملی و استانی نسبت به دولت های گذشته قبل قابل قیاس نبوده و نمی باشد.

وی تصریح کرد: ساختمان اداری محیط زیست سیروان بعد از گذشت ۷ سال، ۵ میلیارد تومان توسط استاندار محترم و تاکید ایشان تخصیص داده شد و انشاءالله در سالجاری به بهره بردار خواهد رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام در پایان گفت: توجه استاندار محترم در حوزه محیط زیست و اهمیت به آن در اولویت برنامه کاری خود بوده و همیشه و در همه برنامه های توسعه، حافظ محیط زیست هستند.

کد خبر/۹۳۶۱۴

  • نویسنده : سمیه آذرمهر