ایلام_مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: تا پایان فعالیت دولت، عملیات گاز‌رسانی به شهر پهله به اتمام می‌رسد و ۱۹ روستای دیگر شهرستان نیز گازدار می شوند.

به گزارش پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، عباس شمس اللهی با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۰ پایان گازرسانی به مناطق شهری و روستایی دهلران خواهد بود،‌ اظهار کرد: گاز‌رسانی به این شهرستان از تیر‌ماه سال ۱۳۹۰ آغاز شده است و در راستای تحقق نامگذاری سال جاری تلاش می‌شود عملیات گاز‌رسانی به مناطق شهری و روستایی دهلران تا پایان سال به اتمام برسد.

وی افزود: در این شهرستان، ۱۲۰ کیلومتر خط انتقال و ۶۹۱ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه اجرا و نیز تعداد ۲۳ ایستگاه TBS و CGs احداث شده است.

مدیر‌عامل شرکت گاز استان ایلام از نصب ۱۰۴۶۱ انشعاب علمک در مناطق شهری و روستایی این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: هم اکنون ۴ شهر دهلران، موسیان، دشت عباس و میمه گازدار می باشند و تا پایان خرداد‌ماه سال جاری نیز شهر پهله گاز‌دار خواهد شد.

وی ادامه داد: شهرستان دهلران دارای ۴۸ روستای گازدار بوده سایر روستاهای فاقد گاز شهرستان تا پایان سال جاری گازدار می‌‌شوند.

شمس الهی گفت: از ابتدای گاز‌رسانی به این شهرستان تاکنون ۴۲ واحد صنعتی و تولیدی گازدار شده‌ و تلاش می‌شود با رفع موانع موجود، مابقی صنایع این منطقه در کمترین زمان ممکن گازدار شوند.

وی با بیان اینکه عملیات گاز‌رسانی به کارخانه سیمان دهلران نیز در سال جاری در دستور کار قرار دارد، افزود: از ابتدای تزریق گاز به خطوط شبکه گاز روستایی و شهری این شهرستان، تاکنون ۱۳۵۰۰ مشترک شهری و روستایی از نعمت گاز استفاده می‌نمایند که از این تعداد ۱۰۰۰۰ مشترک شهری و ۳۵۰۰ مشترک روستایی می‌باشند.

مدیرعال شرکت گاز ایلام با اشاره به اینکه در صورت تزریق منابع مالی به طرح‌های گاز‌رسانی از سوی شرکت ملّی گاز ایران، امسال گاز‌رسانی به شهرستان دهلران به اتمام خواهد رسید، اظهار داشت: تاکنون بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال برای گاز‌رسانی به این شهرستان از محل منابع داخلی شرکت ملّی گاز هزینه شده است.

شمس الهی گفت: در سال گذشته تعداد ۲۵۰۰ مشترک جدید در شهرستان دهلران جذب شده‌ است و هم اکنون ضریب نفوذ گاز در روستاهای شهرستان ۷۲ درصد می‌باشد که با تزریق گاز به شهر پهله و گازدار شدن سایر روستاهای منطقه، ضریب نفوذ گاز در حوزه شهری شهرستان ۱۰۰ درصد و در حوزه روستایی به بیش از ۹۵ درصد خواهد رسید.

شناسه خبر/۵۱۶۳۰