راسان خبر/مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام از ایمن‌سازی فیزیکی ۲۱ باب مدرسه حاشیه راه‌های این استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ سیدزاهدین چشمه خاور با اعلام این خبر اظهار کرد: طرح آموزش ایمنی مدارس حاشیه جاده‌ها در سطح مدارس حاشیه راهها این استان اجرا شد.

وی افزود: این طرح با همکاری پلیس راه و آموزش و پرورش در راستای افزایش ضریب ایمنی تردد دانش‌آموزان، آموزش و آگاه‌سازی نسبت به مقررات ایمنی عبور و مرور در راه مدرسه، خیابان و جاده‌ها، وسایل نقلیه و خطرات ناشی از بی توجهی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و نهادینه کردن فرهنگ ایمنی و ترافیکی اجرا شده است.

مدیرکل راهداری ایلام گفت: با حضور کارشناسان در مدارس، آموزش‌ها به صورت حضوری و چهره به چهره طی ۲ مرحله انجام می گیرد و دانش آموزان نیز با شیوه صحیح و ایمن رفت و آمد به مدرسه آشنا شدند و در مجموع یک هزار و ۲۰۰ دانش آموز همراه با مربیان و والدین از این آموزش‌ها بهره‌مند شده‌اند.

چشمه خاور از ایمن‌سازی فیزیکی ۲۱ باب مدرسه حاشیه راه‌های این استان در سال جاری خبر داد و یادآور شد: چهار میلیارد ریال برای ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌های استان هزینه شده است.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان آسیب‌پذیرترین قشر در بین عابران پیاده محسوب می‌شوند بنابراین ارتقای ایمنی تردد آن‌ها و فرهنگ ترافیک و همچنین جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی از مهم‌ترین اهداف ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌هاست.

مدیرکل راهداری و حمل نقل حاده ای ایلام بیان کرد: اولویت‌ها برای اجرای طرح‌های ایمن سازی مدارس بر اساس مواردی همچون میزان تردد در جاده، فاصله مدرسه از آن، تعداد دانش‌آموزان و مخاطرات احتمالی از قبیل سرعت غیر مجاز در محورهای مواصلاتی تعیین می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با نصب تابلوهای محدودیت سرعت و سبقت ممنوع، خط کشی عابر پیاده، نصب سرعت گیر و نصب چراغ چشمک زن به منظور آرام سازی ترافیک، ایجاد امنیت لازم برای تردد دانش آموزان در محدوده مدارس فراهم شده است.

کد خبر/۸۷۷۵۴

  • نویسنده : سمیه آذرمهر