ایلام_مدیرکل گمرکات استان ایلام گفت: در چهارماهه ابتدایی سال جاری ۸۲۰۰۰ تن معادل ۲۵ میلیون دلار از مرز مهران صادر شده است.

روح الله غلامی در گفت و گو با خبرنگار راسان خبر در ایلام؛ اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تا پایان تیرماه، مجموعا ۵۶۴ هزار تن کالا به ارزش بیش از ۲۹۱ میلیون دلار از گمرکات استان ایلام صادر شده است.

وی افزود: عمده کالاهای صادراتی شامل؛ تره بار، آهن آلات، مواد پلاستیکی، سنگ آهن، مواد پتروشیمی، سنگ، کاشی و سرامیک می است.

مدیرکل گمرکات استان ایلام  ادامه داد: مجموع درآمدهای کسب شده گمرک در این مدت بیش از ۷۱ میلیارد ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه ۱۳۱ درصد رشد را شامل می شود.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون ۲۷۴۵۰ تن کالای ترانزیتی از مرز مهران به کشور عراق وارد شده است.

غلامی با بیان اینکه یکی از ماموریت های مهم گمرک مبارزه با قاچاق کالا از مبادی رسمی می باشد، بیان داشت: از ابتدای سال با کمک مامورین گمنام امام عصر ۹ پرونده به ظن قاچاق به ارزش ۱۱،۴۳۷،۰۰۰،۰۰۰ ریال در اداره کل گمرکات استان تشکیل شده است.

وی خاطرنشان ساخت: گمرک استان با توجه به اهمیت مرز مهران در مبادلات تجاری با کشور عراق نسبت به ایجاد زیرساختها از جمله؛  اتصال درب خروج به فیبر نوری، تعمیرات اساسی ایکس ری کامیونی، پیگیری اجرای زیرسازی و آسفالت جاده ورودی گمرک با تخصیص بودجه استانداری، تقویت دوربینهای مدار بسته در محوطه گمرک، واگذاری زمین جهت ایجاد ساختمان قرنطینه نباتی و همچنین تسریع در فرایند واردات مواد اولیه کارخانجات واقع در استان اقدام لازم به عمل آورده است.

لازم به ذکر است؛ گمرک استان ضمن تعامل گسترده با مسئولان گذرگاه زرباطیه عراق، کارکنان این مجموعه خدمتگزار در همه روزهای تعطیل رسمی (بجز جمعه ها) و روزهایی که به علت گرمای هوا و یا به علل دیگر با رعایت پروتکلهای بهداشتی جهت رفع موانع و پشتیبانی از تولید و صادرات در محل کار حضور داشته اند.

شناسه خبر/۵۵۰۲۱