راسان خبر/مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: ۲۶ نقطه پرحادثه در محورهای مواصلاتی این استان شناسایی و رفع شده است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ سیدزاهدین چشمه خاور در جلسه کمیسیون ایمنی راههای استان ایلام با اشاره به اعتبار ۲۳۶ میلیارد تومانی اختصاص یافته به این طرح، اظهار داشت: شناسایی و رفع نقاط پرحادثه در اولویت برنامه‌های این اداره کل قرار دارد و در همین راستا، طی دو سال گذشته ۲۶ نقطه پرحادثه‌ در سطح استان ایلام ایمن‌سازی شده است.

وی افزود: علاوه بر این، برنامه‌ریزی برای رفع ۹ نقطه پرحادثه دیگر در سال ۱۴۰۳ در دستور کار قرار دارد و تلاش می‌کنیم تا قبل از فرارسیدن اربعین حسینی (ع) نسبت به ایمن‌سازی این نقاط نیز اقدام نماییم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام با اشاره به ایمن سازی محور ایلام به سرابله با نصب نیوجرسی،خط کشی و نصب علائم،عنوان کرد: این پروژه توسط راه و شهرسازی و شرکت ساخت راههای استان با ساخت یک پل زیر گذر و تعریض به منظور ایجاد ۴ خطه در دست اقدام می باشد.

چشمه خاور گفت: عوامل راهداری حسب تصمیم رئیس کمسیون ایمنی راههای استان جهت ایمن‌سازی بیشتر کاربران جاده ای، این مقطع را با سیلندر ترافیکی جدا سازی کرده و پس از انفجار قسمت تعریضی توسط شرکت ساخت راهها در روز چهارشنبه این هفته نیز اقداماتی از جمله نصب سرعتکاه آسفالتی و آشکار سازی آن در سه مقطع اقدام خواهد شد.

وی در پایان از رانندگان درخواست کرد که با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، به ویژه در ایام اربعین حسینی (ع)، به حفظ جان خود و دیگران کمک کنند.

کد خبر/۹۴۵۸۵

  • نویسنده : سمیه آذرمهر