راسان خبر/فرمانده انتظامی ایلام گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان و ماموران انتظامی ۲۷ دستگاه خودروی شوتی توقیف و ۸۵ میلیارد کالای قاچاق در استان کشف شد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ سردار جمال سلمانی  در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در راستای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اولویت کالاهای اساسی ،جمع آوری وتوقیف خودروهای شوتی با هماهنگی های قضائی مقادیر قابل توجهی کالای قاچاق ازجمله ،انواع کالاهای ممنوعه ،لوازم خانگی وآشپزخانه،فرآورده های گوشتی،آرد،لوازم آرایشی و بهداشتی،دارو واقلام مصرفی،پارچه،پوشاک خارجی و سوخت قاچاق کشف شد.

وی افزود: در اجرای این طرح ۲۷دستگاه خودرو موسوم به شوتی فعال در حمل وجابه جایی کالای قاچاق و تغییروضعیت داده و هنجارشکن توقیف و ۲۰ متهم نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه کارشناسان ارزش کالا های مکشوفه را۸۵ میلیارد ریال اعلام کردند ادامه داد: متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

سردار سلمانی با بیان اینکه مبارزه بی امان با قاچاق یکی از اولویت های اصلی این پلیس می باشد تصریح کرد: با قاطعیت با هرگونه قانون شکنی و اخلال در نظم اقتصادی برخورد می نماید و این اجازه را نخواهد داد تا قاچاقچیان برای رسیدن به اهداف و مطامع خود امنیت اقتصادی جامعه را خدشه دار کنند.

کد خبر/۹۲۱۸۰

  • نویسنده : سمیه آذرمهر