راسان خبر/مدیرکل آموزش و پرورش ایلام گفت: آخرین فرصت ثبت نام دانش آموزان در پایه های ورودی تمام مقاطع ( اول، هفتم و دهم) چهارشنبه ۲۹ شهریورماه است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ علی درویشی عصر دوشنبه در نشست شورای معاونین به صورت هماهنگ ( ویدیو کنفرانس ) با شورای معاونین شهرستان ها و مناطق استان برگزار شد،  خواستار پیگیری فوری مدیران شهرستان و مناطق استان در زمینه ی ثبت کتاب های درسی و ثبت نام دانش آموزان توجه به زمان باقی مانده شد.

وی افزود: آخرین فرصت ثبت نام دانش آموزان در پایه های ورودی تمام مقاطع ( اول، هفتم و دهم) چهارشنبه ۲۹ شهریورماه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه با تاکید بر برنامه ریزی در راستای آغاز پر شور سال تحصیلی جدید و گرامی داشت هفته دفاع مقدس، تصریح کرد: اول و سوم مهر باید با نشاط اجتماعی همراه باشد،  پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماد ملی و هویتی ما در تمامی مدارس برافراشته گردد.

درویشی بیان داشت: توجه به نکات حفاظتی در مدارس و برنامه ریزی لازم در این زمینه، زمینه ساز صیانت از حریم مدرسه و دانش آموزان است.

وی در ادامه در خصوص ضرورت توجه به محیط مدرسه، رصد فضای مجازی، پیگیری وضعیت بوفه مدارس، دقت در تدوین برنامه درسی، کیفیت بخشی به مدارس غیردولتی، دقت نظر در موضوع قرارداد ها و..ـ نکاتی عنوان کرد.

معاون آموزش متوسطه و دبیر پروژه مهر اداره کل آموزش و پرورش استان نیز ضمن تقدیر از زحمات همکاران در راستای بازگشایی مدارس بحث ثبت نام دانش آموزان را در زمان باقی مانده، بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: دانش آموزان به خصوص در رشته کار و دانش با توجه به زمان باقی مانده  ثبت نام نمایند.

بسطامی در ادامه به موضوع هدایت تحصیلی اشاره کرد و افزود: در بحث هدایت تحصیلی به توسعه متوازن بین رشته ای توجه شود  و در این زمینه با همکاری اولیا، دانش آموزان را به سمت رشته ی انتخاب شده هدایت نمایید.

گفتنی است؛ در ادامه این نشست هر یک از اعضا نکته نظرات خود را راجب مباحث مطرح شده بیان نمودند.

کد خبر/۸۷۱۴۹

  • نویسنده : سمیه آذرمهر