به گزارش پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی روز چهارشنبه ۱۳ اسفند ماه در نشست صمیمی با شرکای اجتماعی و روسای کانون های بازنشستگان استان ایلام، گفت: در سال گذشته مجموع اعتباراتی که برای پرداخت وام به بازنشستگان در نظر گرفته شد ۲۰۰ میلیارد تومان بود اما امسال این مبلغ به […]

به گزارش پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی روز چهارشنبه ۱۳ اسفند ماه در نشست صمیمی با شرکای اجتماعی و روسای کانون های بازنشستگان استان ایلام، گفت: در سال گذشته مجموع اعتباراتی که برای پرداخت وام به بازنشستگان در نظر گرفته شد ۲۰۰ میلیارد تومان بود اما امسال این مبلغ به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار افزایش یافته است.

مصطفی سالاری افزود: در مرحله اول متناسب‌سازی حقوق ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته در مرداد ماه انجام شده و ماهانه ۱۰ هزار میلیارد تومان به این قشر از جمعیت پرداخت شد.

وی یاداور شد: در مرحله دوم همسان سازی حقوق، بازنشستگان تامین اجتماعی نیز از این امر مهم برخوردار می شوند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: اقدامات لازم در خصوص افزایش حقوق سالیانه بازنشستگان انجام می‌ شود و حقوق فعلی بازنشستگان همراه با مبالغ مربوط به متناسب‌سازی مشمول افزایش سالیانه است.

وی بیان داشت: پرداخت بخشی از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت در بودجه سال آینده تصویب شده است و این سازمان از همه ظرفیت‌ها و توان کارشناسی برای دریافت مطالبات و ارتقای خدمات جامعه تحت پوشش استفاده می‌کند.

سالاری عنوان کرد: سالانه ۲ هزار میلیارد تومان برای ۳۰۰ قلم تجهیزات کمک پزشکی در حوزه درمان برای بیمه شدگان  هزینه می شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون اجتماعی مجلس، بازنشستگان از مزایای منطقه جنگی بهره‌مند می‌شوند.

علی اکبر بسطامی افزود: با فراهم شدن این زمینه بسیاری از مشکلات کنونی بهبود یافته و کیفیت خدمات ارائه شده به بیمه شدگان تامین اجتماعی استان به صورت چشمگیری ارتقا خواهد یافت.

بسطامی در پایان خواستار تعین تکلیف بیمارستان شهدای زاگرس و خارج شدن از هیات مدیره ای شد.

نماینده حوزه جنوبی ایلام نیز در این نشست گفت: در راستای ارائه خدمات، تسهیلات قرض الحسنه ای بازنشستگان از ۵۰ میلیون ریال به ۱۰۰ میلیون ریال افزایش یابد.

بهزاد علیزاده افزود: درمانگاه های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی به لحاظ کمی و کیفی و تامین تجهیزات مور توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بازنشستگان سرمایه های ارزشمند سازمان هستند، یاداور شد: بررسی و رفع مشکلات این افراد، همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: تمهیدات لازم برای تسهیل امور کارگران توسط این اداره به عنوان مهم ترین نهاد حامی جامعه و سلامت در نظر گرفته شده است.

شکرالله شیرخانی افزود: بازنشستگان اگر نتوانند عزت‌مندانه زندگی کنند، شاغلان نیز در نهایت نسبت به آینده خود ناامید خواهند شد، بنابراین تلاش ما در وزارتخانه همواره بر این بوده که مسیر بهبود شرایط زندگی را برای این عزیزان هموار کنیم.

کد خبر/۴۸۹۸۶