به گزارش  راسان خبر از ایلام، عزیز عباسپور مدیرکل امور مالیاتی استان  ایلام روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: ۱۷ هزار و ۵۰۰ اظهارنامه مالیاتی در سال عملکرد ۹۶ در سطح استان  تحویل اداره امور مالیاتی گردیده است. وی در ادامه به  توزیع عوارض مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد […]

به گزارش  راسان خبر از ایلام، عزیز عباسپور مدیرکل امور مالیاتی استان  ایلام روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: ۱۷ هزار و ۵۰۰ اظهارنامه مالیاتی در سال عملکرد ۹۶ در سطح استان  تحویل اداره امور مالیاتی گردیده است.
وی در ادامه به  توزیع عوارض مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و افزود:  تحقق ۱۰۰ درصدی درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده استان در سال ۹۷ را نشانه مشارکت مردم در توسعه اقتصادی استان است.
مدیرکل امور مالیاتی ایلام  گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده  از مهمترین درآمدهای دهیاری ها، شهرداری ها و دهیاری های فاقد دهیار  است، در سال گذشته  بیش از ۴۸ میلیارد تومان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده بین شهرداری ها، دهیاری ها، امور عشایری، آموزش و پروش و ورزش و جوانان استان ایلام توزیع شده است. 
وی ادامه داد: در راستای اعتمادسازی بین مودیان و امور مالیاتی سال گذشته ۳۳ هزار پرونده  مالیاتی  تشکیل شده است.
عباس پور  اظهارداشت: سال گذشته  ۱۹۴ میلیارد تومان مالیات  در استان ایلام از اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت شده است.
وی  تصریح کرد: مودیان مالیاتی در زمان مقرر ( برای مشاغل خرداد ماه و برای اشخاص حقوقی و شرکتها و صاحبان املاک اجاری تیر ماه) اقدام نمایند.
مدیرکل امور مالیات استان ادامه داد: در اجرای تبصره ماده ۱۰۰ مودیانی که تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان درآمد داشته باشند، مالیات آنها نسبت به سال قبل بدون افزایش، از ۲ و نیم تا ۵ میلیون تومان، ۵ درصد؛ از ۵ تا ۱۰، ۹ درصد و از ۱۰ میلیون تومان به بالا ۱۵ درصد به مالیات های آنان افزوده خواهد شد.
وی تاکید کرد: این تفاهم نامه  مشروط به اینکه فروش سال ۹۷ مودیان  از مبلغ ۸۲۸ میلیون تومان بیشتر نباشد.
لازم به ذکر است، علاوه بر اداره کل امور مالیاتی در شهر ایلام  ۹  اداره امور مالیاتی در  سطح استان در امر وصول مالیات و خدمات‌رسانی به مردم فعالیت می کنند.
بنا بر سوابق، ایران از قدیمی‌ترین کشورهایی است‌ که برای تامین مخارج عمومی، دست به وصول‌ مالیات زده است. به‌زعم برخی از تاریخ نویسان‌ عمر تاریخ مالیات در ایران به بیش از پنج هزار سال می‌رسد و وصول‌ مالیات به زمان سومریان برمی‌گردد.