راسان خبر/مدیرکل تعزیرات حکومتی ایلام گفت: طی ده ماهه سال جاری تعداد ۳۴۲ پرونده قاچاق کالا و ارز در استان تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار راسان خبر از ایلام؛ سید مهدی محمدی شامگاه سه شنبه در نشست کارگروه کار، کرامت و پاسخگویی اظهار داشت: از این تعداد به ۳۲۵ فقره پرونده قاچاق کالا و ارز رسیدگی و منتهی به صدور رای شده است.

وی افزود: در بخش کالا و خدمات نیز ۲ هزار و ۵۷٠ پرونده وارد و از این تعداد ۲ هزار و ۵۶۱ فقره مختومه شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی ایلام عنوان کرد: میزان وصول در بخش کالا و خدمات نیز بیش از ۱۷ میلیارد ریال می باشد که ۶  میلیارد ریال اعاده حق شاکی به شکات بوده است.

محمدی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، ۱۹۸  پرونده سلامت محور، بهداشت و درمان در استان تشکیل و مختومه شده است. در این بخش نیز مبلغ یک میلیارد و ۸٠٠ میلیون تومان  وصول اجرای احکام می باشد.

وی گفت: رصد کالاهای سلامت محور و موسسات پزشکی در گشت های تعزیرات حکومتی همواره مورد تاکید است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی ایلام بیان داشت: در این راستا پرونده ای تحت عنوان دریافت اضافه وجه خدمات توسط یک پزشک به شعبه پنجم تعزیرات حکومتی ارسال که پس از احراز تخلف پزشک مربوطه علاوه بر پرداخت جریمه نقدی در حق دولت، عودت وجه اضافی به بیمار محکوم شد.

محمدی در پایان تصریح کرد: با همکاری و همدلی دستگاه های اجرایی متولی می توان شاهد رشد اقتصادی و کاهش تخلفات در حوزه های مختلف بود.

کد خبر/۹۲۳۰۶

  • نویسنده : سمیه آذرمهر