هادی شیرخانی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام روز یک شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: مهمترین اهداف این شرکت در سالجاری آگاه سازی مشترکین برای همکاری وهمدلی با صنعت برق در جهت کنترل پیک باررا  است که در این راستا مهمترین  تفاهم نامه همکاری عقد شده است. وی افزود:  پیگیری های […]

هادی شیرخانی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام روز یک شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: مهمترین اهداف این شرکت در سالجاری آگاه سازی مشترکین برای همکاری وهمدلی با صنعت برق در جهت کنترل پیک باررا  است که در این راستا مهمترین  تفاهم نامه همکاری عقد شده است.

وی افزود:  پیگیری های مجدانه این شرکت و مشاوره های فنی ۳۹ دستگاه اجرایی در استان به دیزل ژنوراتور مجهز شدند و در گام بعدی استفاده از ظرفیت انرژی تولیدی این مولد ها در مواقع بحرانی است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان  گفت: در راستای پیک بارلوازم اندازه گیری ادارات، چاه های کشاورزی و مشترکین صنعتی در جهت پایش بار لحظه ای و امکان مانور در مواقع بحرانی هوشمند سازی شدند.

وی ادامه داد تغییر  ساعات کار ادارات بر اساس شرایط پیک بار در استان نقش به سزایی در کاهش پیک خواهد  داشت.

وی عنوان کرد: تنظیم درجه کولرهای گازی بین ۲۳ تا ۲۶ درجه سانتی‌گراد، استفاده از لامپ‌های LED، عدم استفاده از وسایل برقی پر مصرف از قبیل جاروبرقی، اتو و ماشین لباسشویی در ساعات اوج بار  مصرف از ساعت ۱۲ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳، استفاده از سیستم‌های هوشمند روشنایی در راهروهای آپارتمان‌ها و  سرویس وسایل سرمایشی پیش از شروع به‌کار آنها در فصل گرما می‌تواند در کاهش مصرف برق بسیار تاثیرگذار باشد.

وی اظهار داشت: این شرکت تمامی مکاتبات و قول های مساعد را برای تعطیلی ادارات و دستگاه های اجرایی در مواقع بحرانی را از استاندار ایلام اخذ نموده و در صورت افزایش دمای هوا و با هماهنگی سازمان هواشناسی تعطیلی ادارات نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رییس هییت مدیره شرکت توزیع برق استان اضافه کرد: در اردیبهشت سالجاری مصرف برق در استان  ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

به گفته شیرخانی تعداد کل مشترکین  برق استان ۲۳۰ هزار نفر است که از این تعداد ۸۰ هزار آن مربوط به شهرستان ایلام است.