راسان خبر/رییس سازمان جهادکشاورزی ایلام گفت: در حال حاضر۴٠ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تحت پوشش بیمه قرار دارد.

به گزارش خبرنگار راسان خبر از ایلام؛ حشمت عزیزان ظهر امروز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام به مناسبت دهه فجر اظهار داشت: خشکسالی مهمترین عوامل آسیب‌زای بخش کشاورزی است که با بیمه می توان تا حدودی میزان خسارت را جبران کرد.

وی افزود: در سال زراعی ۱۴۰۱_۱۴۰۲ و با اجرای پروژه ها و شبکه های آبیاری حدود ۴۰۰ هزار تن گندم در ایلام تولید و در این بخش جز ۶ استان برتر کشور است.

رییس سازمان جهادکشاوززی ایلام گفت:  اجرای روش‌های زراعی و افزایش ضریب نفوذ بذر باعث افزایش کیفیت گندم تولیدی استان شده است.

عزیزان ادامه داد: در دهه فجر فجر سال جاری ۷۳ پروژه عمرانی و زیر بنایی در سطح ۱۲ شهرستان ایلام با اعتبار یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات استانی و وزارت افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی عنوان کرد: این طرح ها در حوزه های آب و خاک به تعداد ۳۸ پروژه، دام و طیور به تعداد  ۱۲ طرح، شیلات و آبزیان به تعداد ۸ طرح، باغبانی گلخانه به تعداد ۱ طرح، صنایع کشاورزی به تعداد  ۲ مورد، منابع طبیعی و آبخیزداری به تعداد  ۹ طرح و تعاون روستایی به تعداد ۲ طرح خواهد بود.

رییس سازمان جهادکشاورری ایلام بیان داشت: در حال حاضر ۲۵ پروژه آب و خاک و ۴ ایستگاه پمپاژ شاخص  در استان نیمه تمام و یا با پیشرفت مناسبی در حال اجرا هستند.

وی تاکید کرد: تکمیل واحدهای صنعتی نیمه تمام و راکد استان در دستور کار قرار دارد و در این راستا اقدامات مهمی انجام و یا در دست اقدام است.

رییس سازمان جهادکشاورری ایلام تصریح کرد: این استان با داشتن دو میلیون واحد دامی معادل نیم درصد جمعیت دامی کشور را در اختیار دارد.

وی خاطر نشان کرد: مجموع تولیدات دامی استان بالغ بر ۹۸ هزار ۷٠٠ تن شامل گوشت قرمز، گوشت سفید، عسل و.. است.

کد خبر/۹۲۳۴۵

  • نویسنده : سمیه آذرمهر