به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ عیسی هوایی بازرس کل استان ایلام ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: سال گذشته در حوزه شهرستان ایلام ۳ هزار ۶۸۱ هکتار از اراضی ملی رفع  تصرف شد و ۱۹۲ هکتار از  این اراضی نیز در سایر شهرستان‌ها  شناسایی […]

به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ عیسی هوایی بازرس کل استان ایلام ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: سال گذشته در حوزه شهرستان ایلام ۳ هزار ۶۸۱ هکتار از اراضی ملی رفع  تصرف شد و ۱۹۲ هکتار از  این اراضی نیز در سایر شهرستان‌ها  شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین  ۴۰۰ میلیارد ریال در بحث اصلاح  صورت وضعیت پیمانکاران، استرداد وجوه و حقوق دولتی بیت المال استان ایلام به خزانه دولت برگشت داده شده است.

 بازرس کل استان گفت: در ایلام ۵۲۰ محیط بازرسی وجود دارد هر بازرس باید ۳۵ محیط را بازرسی کند و این موضوع در چارت سازمان بازرسی امکان پذیر نیست و باید برخی مسائل در سطح پایین را  به دستگاه‌های اجرایی واگذار کرد.

وی بیان داشت: مهمترین برنامه‌های سازمان در سال‌جاری بازرسی از بانک‌ها در حوزه مصرف تسهیلات، مدیریت منایع و در حوزه اخذ و نحوه پرداخت بیمه است که در این راستا تاکنون ۴  شرکت بیمه‌ای در استان بازرسی شده و در حال تدوین گزارش است.

وی ادامه داد: سال گذشته به میانگین کل کشور بالاترین درصد محکومیت در ایلام رای به نفع بیت المال اخذ شده است.

هواسی تصریح کرد: در بحث تولیدی‌ها بسیاری از مردم اطلاعات کافی در این حوزه ندارد و نمی‌توانند به خوبی از این ظرفیت‌ها استفاده کنند، وقتی تولید کننده‌ نتواند ظرفیت مازاد را صادر کند نسبت به صادرات غیر رسمی اقدام خواهد کرد و این موضوع نیاز به مدیریت دارد.

وی بیان داشت: سال گذشته  ۲۷ بازرسی برنامه‌ای، ۷۲ بازرسی موردی، ۵۱۵ تذکر به دستگاه‌های اجرایی ، ۱۸۸ توصیه و ۵۰۳ پیشنهاد داده شده است.

وی تاکید کرد: ۸۴ درصد از تذکرات سازمان بازرسی استان اجرا شده است، به موجب قانون تشکیل سازمان اگر سازمانی عدم مدیریت مناسب داشته باشد و قانون را ملاک عمل قرار ندهد بازرسی ورود خواهد کرد.

هواسی خاطر نشان کرد: ۶۱ درصد گزارشات تخلفات دستگاه‌های دولتی، غیر دولتی و نهادهای عمومی حکم صادر شده است.

وی گفت: دستور بررسی علل حادثه سیل و عوامل احتمالی از جانب رئیس قوه قضاییه به سازمان بازرسی ابلاغ شده و این روند در استان ایلام در حال انجام است.

بازرس کل استان ایلام تاکید کرد: بیشتر بازرسی‌های برنامه‌ای این سازمان در  قالب تیم‌های چند نفره انجام می‌شود و مدت بازرسی دوماه است.