راسان خبر/مدیرکل راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای ایلام از صدور ۴۳۱ فقره کارت معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه‌ سنگین در استان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ سید زاهدین چشمه خاور اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۳۱ کارت معاینه فنی وسایل حمل و نقل عمومی و برچسب معاینه فنی صادر شده است.

وی افزود: در این مراکز با هدف افزایش سطح ایمنی، کاهش ترافیک ناشی از نقص فنی خودرو در جاده‌ها و حفظ محیط زیست، کیفیت آج لاستیک‌ها، شیشه‌ها و آینه‌ها، چراغ‌ها، کمربند ایمنی، کپسول آتش‌نشانی، موارد ایمنی خودرو و آزمون‌های مکانیزه شامل تست ترمز، چرخ‌ها، تست‌های آلاینده، کیلومتر شمار و تست نور انجام می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام با بیان اینکه ۲ مرکز معاینه فنی در حوزه تحت پوشش این اداره کل فعالیت دارند، گفت: در شهرستان چوار یک مرکز و در جنوب استان نیز یک مرکز در شهرستان آبدانان جهت رفاه حال رانندگان و جلوگیری از ورود ناوگان حوزه جنوب به مرکز استان (در جهت کاهش تصادفات و ارائه خدمت به کاربران جاده‌ای) جهت معاینه فنی خودروها در حال خدمت‌رسانی هستند.

چشمه خاور نظارت بر مراکز معاینه فنی را به صورت دوره‌ای خواند و خاطرنشان کرد: نظارت بر این مراکز توسط کارگروه نظارت بر معاینه فنی استان شامل ادارات محیط زیست، پلیس راهور و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انجام می‌شود و همه عملیات مربوط به کنترل وضعیت ناوگان و صدور برگه معاینه فنی به صورت مکانیزه است.

کد خبر/۸۳۲۱۵

  • نویسنده : سمیه آذرمهر