حجت الله نصیری” شهردار مهران روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام اظهارداشت: با توجه به اینکه بسیاری از زائران در ایام اربعین خوردوهای شخصی خود را در پارکینگ اربعین پارک می کنند و اتوبوسهای بین شهری نیز در پایانه برکت اسقرار می یابند نصب دوربین‌های مدار بسته در این مکان ها […]

حجت الله نصیری” شهردار مهران روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام اظهارداشت: با توجه به اینکه بسیاری از زائران در ایام اربعین خوردوهای شخصی خود را در پارکینگ اربعین پارک می کنند و اتوبوسهای بین شهری نیز در پایانه برکت اسقرار می یابند نصب دوربین‌های مدار بسته در این مکان ها از برنامه های مهم شهرداری مهران است.
وی افزود: با نصب این دوربین ها ارتقای سطح خدمات و رضایت مسافران و شهروندان و ارتقای امنیت پایانه و پارکینگ و دسترسی آسان به اطلاعات موضوعی شدت بیشتری می گیرد.
شهردار مهران در ادامه از تکمیل زیرساخت های پارکینگ بزرگ اربعین در مهران خبر داد و گفت: شهرستان مرزی مهران با توجه به حضور خیل عظیمی از زائران عتبات عالیات در ایام اربعین همواره مورد توجه مسافران و زائران قرار داشته و این شهر نیز به عنوان دروازه عتبات عالیات ، همواره برای مردم نقاط مختلف کشور مطرح بوده است.
وی ادامه داد: ترمینال بزرگ شهرداری مهران در ۵ کیلومتری ابتدای شهر مهران قرار دارد که زائران پس از پارک خودروهای خود به وسیله اتوبوس های درون شهری از طریق کنار گذر شرقی به ترمینال برکت در نزدیکی پایانه مرزی مهران انتقال داده می شوند.
به گفته نصیری ظرفیت پارکینک اربعین ۵۰ هزار خودرو می باشد.
⚡️۵۰ درصدی زائران با خودرو شخصی به مرز مهران تردد می کنند
“نوراله دلخواه “مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای  ایلام نیز در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: زائرانی که در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به کربلای معلی مشرف شده بودند از مرز بین المللی مهران به سهولت و آرامش به کشور باز میگردند.
وی افزود: حدود ۱۵۰ هزار زائر طی روزهای گذشته وارد کربلا شده‌اند که بیش از ۵۰ درصد آنان با وسیله نقلیه شخصی،۲۰ درصد بصورت کاروانی و مابقی با ناوگان عمومی به مرز مهران وارد شده اند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان کرد: تمهیدات لازم برای تامین ۲۰۰ دستگاه اتوبوس اندیشیده شده و هماهنگی لازم جهت جابجایی زائران با استان های معین انجام شده است.
دلخواه بیان داشت: ناوگان حمل و نقل عمومی هم برای خدمات رسانی و انتقال زائران به مقاصدشان آماده هستند، تمام امکانات خدماتی در مرز مهران فراهم است و مشکلی برای تردد وجود ندارد.
مهران در ۸۵ کیلومتری مرکز ایلام قرار دارد.