راسان خبر/مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ایلام گفت: امروز پنج شنبه و به مناسبت عید مبعث، تعداد ۵۰ فقره سند مالکیت حدنگاری اراضی کشاورزی مهران به کشاورزان اهدا شد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ علی مرادپور در این آیین اظهار داشت: در سال ۴۲ تا تاکنون یک برگه به عنوان نسق در دست مردم می باشد و حدود و ثغور آن مشخص نیست و مالکین نیز قادر به استفاده از مزایای آن نمی باشند ولی با استفاده از سند تک برگ تمامی این موانع از جمله جلوگیری از رفع تداخل و معارض،تثبیت نقشه ،تثبیت حدودات و استفاده از نقشه حدنگاری مرتفع می گردد.

وی سند مالکیت را عامل هویت بخشی به املاک دانست و افزود: تکمیل حدنگاری طرحی فرا دستگاهی بوده و مستلزم همکاری تمامی دستگاه ها است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ایلام همچنین یکی از بزرگترین دعاوی دادگستری را مشکلات مربوط به سند مالکیت دانست و گفت: با تلاش تمامی همکاران در واحد‌های ثبتی و صدور سند مالکیت در تلاشیم که این مهم را برطرف نماییم.

مرادپور ضمن اشاره به مزایای سند تکبرگی و با توجه با اهمیت حدنگاری اراضی کشاورزی، از مردم خواست در طرح صدور اسناد مالکیت شرکت کرده و از مزایای سند تکبرگی بهره‌مند شوند.

لازم به ذکر است؛ در پایان تعدادی سند حدنگاری اراضی کشاورزی بصورت نمادین به اهالی و بزرگان شهرستان مهران اهدا گردید.

کد خبر/۹۲۶۶۸

  • نویسنده : سمیه آذرمهر