“مراد یگانه” فرماندار چرداول روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: ۵۹ پروژه عمرانی، اقتصادی، سرمایه گذاری با اعتبار ۴۶۰ میلیارد ریال هفته دولت در این شهرستان افتتاح یا کلنگ زنی می شود. وی افزود: از این تعداد ۴۶ پروژه عمرانی با اعتبار ۳۲۳ میلیارد ریال و ۱۳ پروژه اقتصادی، سرمایه […]

“مراد یگانه” فرماندار چرداول روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: ۵۹ پروژه عمرانی، اقتصادی، سرمایه گذاری با اعتبار ۴۶۰ میلیارد ریال هفته دولت در این شهرستان افتتاح یا کلنگ زنی می شود.
وی افزود: از این تعداد ۴۶ پروژه عمرانی با اعتبار ۳۲۳ میلیارد ریال و ۱۳ پروژه اقتصادی، سرمایه گذاری با اعتبار ۱۳۲ میلیارد ریال است.
فرماندار چرداول گفت: این پروژه ها شامل افتتاح ساختمان بخشداری زاگرس، روکش آسفالت، افاز دوم فنی و حرفه ای چرداول،  مدرسه یک و دو کلاسه هلیلان و .. است
وی اظهارداشت:  ساماندهی ورودی شهر سرابله بعنوان مرکز شهرستان از خواسته های مردم بود که سال گذشته ۱۵ میلیارد ریال اعتبار و همچنین در سال جاری نیز ۲۵ میلیارد ریال دیگر به آن اختصاص یافت و هم اکنون بیش از ۴۵ درصد رشد فیزیکی دارد.
وی همچنین از تکمیل ۱۰۰ درصدی جاده شاران به میدر به طول ۹ کیلومتر و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال خبر داد.
یگانه خاطرنشان کرد: استاندار ایلام سال گذشته ۲ سفر به شهرستان چرداول و بخش هلیلان داشتند که ماحصل این دو سفر ۳۸ مصوبه در حوزه های مختلف راه شهری و روستایی، آب شرب و کشاورزی، مسکن، دامداری ، صدا و سیما، سد، سوخت، گازرسانی، پل سازی، خانه بهداشت، پمپاژ آب و ..‌. بوده است.
شهرستان چرداول با ۷۰ هزار نفرجمعیت   به مرکزیت شهر سرابله در ۳۰ کیلومتری ایلام قرار دارد و دارای ۱۴۲ روستا، چهار بخشداری و پنج شهر است.
۲الی۸ شهریور به عنوان هفته دولت نامگداری شده است.