عبدالمالک شنبه‌زاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: در ایام اربعین حسینی، هتل‌ها، مراکز اقامتی، خانه‌های بوم‌گردی، مسافرخانه‌ها، مجتمع‌های بین‌راهی و … برای اسکان ضروری مسافران و زوار حسینی مهیا شده است. وی افزود: با توجه به تردد میلیونی زوار از مرز […]

عبدالمالک شنبه‌زاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: در ایام اربعین حسینی، هتل‌ها، مراکز اقامتی، خانه‌های بوم‌گردی، مسافرخانه‌ها، مجتمع‌های بین‌راهی و … برای اسکان ضروری مسافران و زوار حسینی مهیا شده است.

وی افزود: با توجه به تردد میلیونی زوار از مرز مهران تاسیسات گردشگری این شهرستان شامل ۶۳ مسافرخانه، ۲ هتل گردشگری و ۱ کمپینگ جهت اسکان زائران اربعین در مرز مهران فعال است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اظهار کرد: اربعین سال گذشته حدود ۴۰ هزار نفر زائر در مکان‌های گردشگری مهران اسکان داشته‌اند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در ایلام به مناسبت اربعین حسینی(ع) برپا می‌شود خاطرنشان کرد: در استان بیش از ۸۰ واحد تاسیسات گردشگری وجود دارد و ظرفیت اسکان این مراکز بیش از ۳۳۰۰ نفر در شبانه‌روز است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان عنوان کرد: تعداد ۸۵ غرفه صنایع‌دستی در سراسر استان برپا می‌شود که از این تعداد ۳۰ غرفه در شهر ایلام، ۱۵ غرفه در شهرستان مهران، ۲۰ غرفه در شهرستان دهلران، ۱۰ غرفه در شهرستان چرداول، ۵ غرفه در شهرستان ایوان و ۵ غرفه در شهرستان سیروان است.

شنبه‌زاده در ادامه از برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات محلی استان ایلام به مناسبت اربعین از ۲۳ لغایت ۳۰ مهرماه سال‌جاری در استان ایلام خبر داد.