«مصطفی نعمتی» معاون آموزشی دانشگاه ایلام روز جهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری فارس در ایلام گفت: سال تحصلی ۹۸_۹۹ یک هزار و ۹۱۳  دانشجو جدیدالوروددر مقاطع مختلف در دانشگاه ایلام  تحصیل می کنند. وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد این دانشجویان را خانم تشکیل می دهد افزود: سال تحصیلی جدید دانشگاه ایلام در […]

«مصطفی نعمتی» معاون آموزشی دانشگاه ایلام روز جهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری فارس در ایلام گفت: سال تحصلی ۹۸_۹۹ یک هزار و ۹۱۳  دانشجو جدیدالوروددر مقاطع مختلف در دانشگاه ایلام  تحصیل می کنند.
وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد این دانشجویان را خانم تشکیل می دهد افزود: سال تحصیلی جدید دانشگاه ایلام در مقطع کارشناسی ۱۹۲ دانشجو، کارشناسی ارشد ۶۹۱ دانشجو،کاردانی ۴۲ دانشجو و ناپیوسته ۳۷ نفر مشغول به تحصیل می شوند.
معاون آموزشی دانشگاه ایلام ادامه داد: برای سال تحصیلی جدید در مجموع ۵۱  داوطلب مقطع دکتری در ۱۳ رشته گرایش توسط سازمان سنجش برای ثبت نام به دانشگاه ایلام معرفی شده‎اند.
وی ادامه داد: ثبت‎ نام اینترنتی از پذیرفته شدگان آزمون سراسری ۱۳۹۸ دوره کارشناسی دانشگاه ایلام از روز سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ لغایت روز جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ بصورت غیرحضوری و ثبت نام حضوری بر اساس حروف الفبای خانوادگی در روزهای شنبه ۳۰ شهریور، یکشنبه ۳۱ شهریور و دوشنبه اول مهرماه انجام می گیرد.
نعمتی گفت:ثبت  نام شامل زمان، مکان، نحوه ثبت نام، تاریخ مراجعه، نحوه ثبت نام در اداره خوابگاهها، مقررات آموزشی، تذکرات و … بر روی سایت دانشگاه ایلام به آدرس https://www.ilam.ac.ir/page/?ihwfszkxw- قرار گرفته است.
لازم به ذکر است، دانشگاهی که امروز آن را به عنوان دانشگاه ایلام می‌شناسیم  در سال ۱۳۵۵ با عنوان آموزشکدهٔ دامپروری ایلام زیرنظر دانشگاه رازی کرمانشاه شروع به فعالیت آموزشی کرد. این آموزشکده پس از انقلاب فرهنگی  به دانشکدهٔ کشاورزی تبدیل شد و نهایتاً در سال ۱۳۷۱ به دنبال مستقل‌شدن از دانشگاه رازی، به عنوان دانشگاه ایلام شناخته شد.