نصرت الله رحیمی سرپرست نوسازی مدارس استان ایلام در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام اظهارداشت: سال تحصیلی ۹۸_۹۹  پنج فضای آموزشی شهری و ۱۰ فضای آموزشی روستایی جمعا با ۶۸ کلاس درس به فضا‌های آموزشی استان ایلام اضافه می‌شود. وی  زیربنای این فضاهای آموزشی را ۸ هزار و ۵۰۶ مترمربع عنوان […]

نصرت الله رحیمی سرپرست نوسازی مدارس استان ایلام در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام اظهارداشت: سال تحصیلی ۹۸_۹۹  پنج فضای آموزشی شهری و ۱۰ فضای آموزشی روستایی جمعا با ۶۸ کلاس درس به فضا‌های آموزشی استان ایلام اضافه می‌شود.

وی  زیربنای این فضاهای آموزشی را ۸ هزار و ۵۰۶ مترمربع عنوان کرد و افزود: مبلغ هزینه‌های صورت گرفته برای نوسازی و ساخت مدارس ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است که ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن توسط مشارکت خیرین ملی و استانی تامین می‌شود.
سرپرست نوسازی مدارس استان خاطرنشان کرد: در این راستا۲ هزار و ۴۰ نفردانش آموز از این فضا‌های آموزشی بهرمند می‌شوند.
وی یادآورشد: در بحث تجهیزات حدود  ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تجهیزات (شامل تجهیزات آموزشی، کلاسی، صندلی، هوشمند سازی، رایانه و چاپ گر)
برای فضاهای آموزشی استان خریداری شده است.
وی گفت: همچنین ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سیستم سرمایشی در سطح فضاهای آموزشی مناطق گرمسیر استان دهلران و موسیان توزیع شده است.
رحیمی تصریح کرد: تاکنون ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون  تومان اعتباراتی جهت برچیدن بخاری‌های نفتی و جایگزین کردن سیستم‌های گرمایشی استاندارد به استان تزریق و ابلاغ شده است.
گفتنی است،  بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموز ایلامی در سال تحصیلی جدید در سطح مدارس ایلام مشغول به تحصیل می شوند.