راسان خبر/مدیرعامل آب منطقه‌ای ایلام از اختصاص بیش از ۷ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل سد مخزنی سیکان شهرستان دره شهر خبر داد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ صادق علیمرادی در بازدید از مراحل ساخت سد سیکان در شهرستان دره شهر اظهار داشت: با تلاش و پیگیر‌های مستمر مسئولان استان و کارشناسان این شرکت، مجوز استفاده از تسهیلات ماده ۵۶ برای سد مخزنی سیکان به میزان هفت هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال (اصل و سود) از سازمان برنامه و بودجه کشور اخذ شده است.

وی افزود: عملیات اجرای این سد سال ۸۹ به پیمان رفته که با روی کار آمدن دولت سیزدهم فعالیت آن با تلاش قرارگاه خاتم انبیا (ص)، هلدینگ نیرو و موسسه بعثت به صورت جدی شروع شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام تصریح کرد: سد مخزنی سیکان سدی خاکی با هسته رسی با ارتفاع ۶۳ متر و حجم مخزن ۶/ ۱۴ میلیون متر مکعب، با هدف تامین نیاز آب شرب سه شهرستان دره شهر، بدره و آبدانان با پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصد در حال اجراست.

علیمرادی با بیان اینکه این پروژه باعث اشتغال زایی در منطقه خواهد شد، تاکید کرد: تا ۱۵۰ نفر با اولویت نیروی بومی می‌توانند در این پروژه جذب و بکار گیری شوند.

وی با تاکید بر اینکه با تسریع در پیشرفت فیزیکی سد سیکان زمینه رضایتمندی مردم فراهم خواهد شد، خاطرنشان کرد: این سد واقع در روستای فرهادآباد شهرستان دره شهر با هدف تامین آب شرب دراز مدت شهرستان‌های آبدانان، دره شهر و بدره، آب کشاورزی و صنعت شهرستان دره شهر، و حقابه برآن ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار اراضی پایین دست در حال احداث است.

گفتنی است، سد سیکان شهرستان دره شهر از نوع سنگ ریزه‌ای با هسته رسی و با ارتفاع ۷۰ متر از بستر و طول تاج یک هزار و ۲۳۰ متری است.

کد خبر/۸۷۶۹۳

  • نویسنده : سمیه آذرمهر