به گزارش راسان خبر در ایلام،  خشنود احمدی‌فر رئیس دانشکده فنی پسران استان ایلام صبح امروز در نشست خبری با اصحاب‌رسانه استان ایلام گفت: عدم قرارگرفتن دانشکده فنی پسران در بافت دانشگاهی، عدم رشد فرهنگ مهارت محوری در جامعه، عدم توجه خانواده‌ها به مسأله مهارتی و رابطه آن با اشتغال در جامعه به‌خصوص در بحث […]

به گزارش راسان خبر در ایلام،  خشنود احمدی‌فر رئیس دانشکده فنی پسران استان ایلام صبح امروز در نشست خبری با اصحاب‌رسانه استان ایلام گفت: عدم قرارگرفتن دانشکده فنی پسران در بافت دانشگاهی، عدم رشد فرهنگ مهارت محوری در جامعه، عدم توجه خانواده‌ها به مسأله مهارتی و رابطه آن با اشتغال در جامعه به‌خصوص در بحث هدایت تحصیلی دانش آموزان و… مهمترین عامل سبب افزایش بیکاری در این استان شده است.

وی افزود: زیاد شدن فاصله علم و عمل در مراکز دانشگاهی و نداشتن مهارت مهمترین مباحثی است که نظام آموزشی به آن مبتلا است و این موضوع سبب بی‌انگیزگی و عدم توجه نیازهای جوانان به رشته‌های مهارتی شده است.

رئیس دانشکده فنی پسران استان ادامه داد: با هدف رونق تولید و اشتغال این دانشگاه با شناسایی نیازهای مهارتی در بین جوانان اقدام به برگزاری دوره‌های مهارتی در غالب فعالیت مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی می‌کند.

وی عنوان کرد: دانشکده فنی پسران ایلام ۷ هزار دانش‌آموخته در۱۳ رشته فنی وارد بازار کار کرده که پیش‌بینی می‌شود ۷۰ درصد این افراد جذب بازار کار شوند.

احمدی‌فر اضافه کرد: ۵۵ درصد دانشجوی سال گذشته این دانشکده بومی استان بودند، و پیش‌بینی می‌شود سال تحصیلی ۹۸_۹۹،  ۱۲۰۰ دانشجو جذب این دانشگاه شود.

وی تصریح کرد: دانشکده فنی پسران ایلام در ۹ رشته کاردانی(برق، الکترونیک، کامپیوتر، معماری، کارهای عمومی ساختمان، بتنی، حسابداری پالایش گاز و تاسیسات) و ۴ رشته کارشناسی (مهندسی برق، مهندس اجرایی عمران، شبکه‌های کامپیوتری و معماری) فعال است.

رئیس دانشکده فنی پسران ایلام یادآور شد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به زودی دوره‌های آموزشی نظام مهندسی و ارتقاء پایه در این دانشکده برگزار می‌شود.