“عباس بیرامی” مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان ایلام روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: استان در بحث ارتقاء شاخص IDI در رتبه ۱۳ کشوری  قرار دارد. وی به رشد ۱۷ برابری ظرفیت پهنای باند ورودی به استان خبر داد و افزود: ایلام در بین ۵ استان برتر در زمینه پوشش جاده […]

“عباس بیرامی” مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان ایلام روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: استان در بحث ارتقاء شاخص IDI در رتبه ۱۳ کشوری  قرار دارد.

وی به رشد ۱۷ برابری ظرفیت پهنای باند ورودی به استان خبر داد و افزود: ایلام در بین ۵ استان برتر در زمینه پوشش جاده ای و ضریب نفوذ تلفن همراه قرارداده است.

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بیان داشت:  ۸۵ درصد تعداد کل ۶۸۰ روستای استان تا پایان سال به شبکه ملی اطلاعات مجهز می شوند.

وی بیان داشت: تاکنون  ۶۰ کیلومترفیبرنوری در مرزهای چیلات و چنگوله و بیش از ۵۰۰ کیلومتر فیبرنوری در استان اجرا شده است.

وی  تصریح کرد: عمده چالشهای موجود مربوط به اثرات امواج مغناطیسی سایت های تلفن همراه و سرقت است که در زمینه اثرات امواج مغناطیسی بارها اعلام کرده ایم که هیچگونه زیانی ندارد و در این زمینه تمام استاندارهای لازم در نظر گرفته شده است.

وی گفت: پایش شاخص های کمی وکیفی اپراتورهای تلفن همراه در حال حاضر توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به صورت مستمر می پذیرد.

بیرامی خاطرنشان کرد: سامانه ۱۹۵ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جهت بررسی و پاسخ سریع به مشکلات حوزه ارتباطات بصورت روزانه پایش می شود، در دسترس مردم است.