ایلام-استاندار ایلام گفت: ۸ استان معین برای تکمیل زیرساخت های اربعین در مهران فعال هستند.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ حسن بهرام نیا در دیدار محمدرضا کدخدازاده معاون ساخت و توسعه راه‌های وزارت راه و شهرسازی با عنوان این مطلب که برای برگزاری یک اربعین به یاد ماندنی باید کاری کنیم که شیرینی زیارت زائران مضاعف شود، اظهار داشت: امروز ایلام در ایجاد و ترمیم زیرساخت‌های جاده‌ای به یک کارگاه عمرانی و سازندگی مبدل شده است.

وی افزود: تسریع در تکمیل پروژه‌های حوزه راه اربعین در اولویت دستور کار استان قرار گرفته است.

استاندار ایلام گفت: امسال بخش اعظمی از زائران اربعین از مرز مهران به کربلا مشرف می‌شوند که این مهم می‌طلبد که به زیرساخت‌های این مرز بیش از گذشته توجه شود.

وی با اشاره به اینکه امسال پیش بینی می‌شود قریب ۸۰ درصد زائران مهران را به عنوان مسیر بازگشت خود به کشور انتخاب کنند، اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد با اعتبارات متمرکز و رایزنی‌های انجام شده در مرکز هیچ وقفه‌ای در عملیات عمرانی پروژه‌ها ایجاد نشود تا پروژه عمرانی و راهسازی در موعد مقرر به بهره برداری برسند.

بهرام نیا با ابراز رضایت از عملکرد مدیران کل راه و شهرسازی و راهداری استان گفت: نخستین مدیری که در استان در دولت سیزدهم ابقا شد، عبدالله بهادری مدیرکل راه و شهرسازی بود.

وی همچنین با قدردانی از مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: از زمان حضور ایشان در ایلام بصورت مشارکتی ۴۰۰ میلیارد تومان با سازمان راهداری انعقاد قرار داشته‌ایم.

در ادامه محمدرضا کدخدازاده معاون ساخت و توسعه راههای وزارت راه و شهرسازی نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش‌ها و پیگیری استاندار ایلام برای تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام استان گفت: وزارت راه و شهرسازی نیز در حد امکان اعتبارات لازم را برای پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی استان اختصاص خواهد داد.

کد خبر/۶۹۰۷۴