راسان خبر/مدیرکل راهداری ایلام گفت: بیش از ۹۰ تن مخلوط شن و نمک به منظور بازنگه داشتن راه‌ها و تردد ایمن در محورهای مواصلاتی با استفاده از ۲۱ دستگاه ماشین‌آلات پخش شده است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ سیدزاهدین چشمه خاور اظهار داشت: با توجه به ریزش نزولات جوی از شب گذشته در نقاط مختلف هیچ‌ مشکلی در راه‌های استان به وجود نیامده و تمام راه‌ها باز و تردد در آنها جریان دارد.

وی با بیان اینکه با تلاش راهداران بیش از ۷۵ کیلومتر باند راه از محورهای سراسر استان برف‌روبی شد، افزود: علاوه بر برف روبی راه‌های استان، بیش از ۹۰ تن مخلوط شن و نمک به منظور بازنگه داشتن راه‌ها و تردد ایمن در محورهای مواصلاتی با استفاده از ۲۱ دستگاه ماشین‌آلات پخش شده است.

مدیرکل راهداری ایلام با بیان اینکه با تلاش و اقداماتی که راهداران در شبانه‌روز گذشته انجام دادند هیچ‌کدام از محورهای استان مسدود نشد، اضافه کرد: در راهداری زمستانی ۴۷ دستگاه انواع ماشین‌آلات وظیفه برف‌روبی محورهای مواصلاتی استان را برعهده دارند.

چشمه خاور ادامه داد: ۳۲ تیم عملیاتی راهداری در استان با ماشین‌آلات در کنار سایر دستگاه‌ها به منظور رفع مشکلات احتمالی در نقاط مختلف جاده‌ای حضور دارند.

وی با اشاره به کندی تردد در گردنه کبیرکوه ،گفت: با توجه به بارش سنگین برف در گردنه‌های استان و لغزندگی جاده به علت نبستن زنجیر چرخ خودروها برای ساعاتی سبب مسدود شدن گردنه کبیر کوه بودیم که با تلاش نیروهای راهداری هم اکنون مسیر باز و تردد در آن برقرار است.

مدیرکل راهداری ایلام تصریح کرد: از رانندگان و مترددین محترم تقاضا می شود از تردد غیرضروری در محورهای استان پرهیز کرده و در صورت تردد از گردنه ها حتما از زنجیر چرخ استفاده کنند.

چشمه خاور در پایان اظهار کرد: برای اطلاع از آخرین وضعیت راه‌ها، سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام در خدمت کاربران جاده‌ای است

کد خبر/۹۲۳۹۳

  • نویسنده : سمیه آذرمهر