راسان خبر/مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: امسال بیش از ۹۷ کیلومتر آسفالت حفاظتی در محورهای مواصلاتی این استان انجام شده است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ سیدزاهدین چشمه خاور با اعلام این خبر اظهار کرد: روکش آسفالت حفاظتی (میکروسرفیسینگ، اسلاری‌سیل) در طول ۹۷ کیلومتر از جاده‌های استان با اعتباری افزون بر ۸۶۰ میلیارد ریال طی سال جاری انجام شده‌است.

وی با اشاره به اینکه آسفالت حفاظتی روش مقرون به صرفه برای حفاظت و ترمیم آسفالت است، افزود: این روش می‌تواند عمر مفید آسفالت را تا حد زیادی افزایش دهد و با ایمن‌تر شدن سطح آسفالت، احتمال وقوع حوادث رانندگی کاهش می‌یابد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای ایلام با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۵۰ کیلومتر از راه‌های استان آسفالت حفاظتی شد، یادآور شد: در این بازه زمانی عملیات اجرایی ۴۹۰ کیلومتر روکش آسفالت راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان انجام شده‌است.

چشمه خاور خاطرنشان کرد: همچنین در راستای ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان از اول سال جاری تاکنون ۴۰ هزار مترمربع از محورهای مواصلاتی استان شامل، راه‌های اصلی، راه فرعی و راه روستایی لکه‌گیری شده‌است.

وی با بیان اینکه استان ایلام مقام اول روکش آسفالت را در کشور دارد و در ایمن سازی محورهای مواصلاتی نیز مقام اول را در کشور دارد، گفت: حدود ۷۱ هزار تابلو ظرف یک‌سال گذشته در محورهای مواصلاتی نصب شده‌است.

کد خبر/۹۱۹۹۴

  • نویسنده : سمیه آذرمهر