حبیب اله محبی مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام روز چهارشنبه در گفتگو با راسان خبر گفت:عملیات آواربرداری و ارزیابی خسارت دیدگان از سیل در حال انجام مراحل پایانی است، پیش بینی می‌شود تا پایان هفته آینده به اتمام برسد. وی افزود:  ۲۱ هزار درخواست ارزیابی خسارت سیل ارائه شده که تاکنون  ۱۳ هزار  و ۷۴۳  […]

حبیب اله محبی مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام روز چهارشنبه در گفتگو با راسان خبر گفت:عملیات آواربرداری و ارزیابی خسارت دیدگان از سیل در حال انجام مراحل پایانی است، پیش بینی می‌شود تا پایان هفته آینده به اتمام برسد.

وی افزود:  ۲۱ هزار درخواست ارزیابی خسارت سیل ارائه شده که تاکنون  ۱۳ هزار  و ۷۴۳  مورد آن بررسی شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان ادامه داد:  از  کل درخواست های ارزیابی  خسارت ،  ۹ هزار و ۱۶۶  مربوط  به مناطق روستایی استان است.
وی ادامه داد: بیش از  ۵۰ نفر از کارشناسان  بنیاد مسکن ایلام در حال ارزیابی خسارت‌های ناشی از سیلاب در مناطق سیل زده استان هستند.
محبی خاطرنشان کرد:  در بخش تعمیرات به نسبت خسارت‌های وارد شده از مبلغ ۵ میلیون تا ۱۵ میلیون تومان به واحدها تعلق خواهد گرفت، همچنین مبلغ بلاعوض به نسبت خسارت‌های وارد شده نیز تعلق می‌گیرد.
لازم به ذکر است،در نتیجه وقوع سیلاب اخیر در استان ایلام، بیش از ۲۰  هزار واحد مسکونی شهری، روستایی و تجاری خسارت وارد شده است.