راسان خبر/ازدواجی که با سادگی شروع شود سرشار از عشق و محبت است و ماحصل آن الگویی برای جوانان خواهد شد.

ایلام؛ پایگاه خبری راسان خبر_خانواده نخستین نهاد اجتماعی شکل گرفته در دنیا می باشد و ازدواج آسان یکی از مراحل مهم و تاثیرگذار در زندگی است.

امروزه بسیاری از جوانان به دلیل هزینه های سرسام آور مراسم و از سویی مسائل اقتصادی، اجتماعی، و…چندان تمایل به تشکیل زندگی ندارند و این مهم سبب افزایش سن ازدواج شده است. 

 یکی دیگر از مسائل مهم که در کاهش ازدواج بین جوانان تاثیر گذار است چشم و هم‌چشمی‌ و توقع و انتظارات بالای برخی والدین است.

ازدواج آسان یکی از راه‌های رسیدن به خوشبختی است و این مهم مستلزم درک و شناخت متقابل زوجین از یکدیگر می باشد.

مریم و محمد یکی از زوج های جوان موفق استان هستند که حدود یکسال از زندگی مشترک انها می گذرد. آنها با اینکه از خانواده های سطح خوب جامعه هستند اما با تاسی از سیره حضرت فاطمه زهرا (س)  و امام علی (ع)  تصمیم به ازدواج اسان گرفته و ان را نیز به جوانان توصیه می کنند.

این زوج جوان ۲۱ ساله در گفت و گویی، معتقد هستند ازدواجی که با سادگی شروع شود سرشاز از عشق و محبت است و ماحصل ان الگویی برای جوانان خواهد بود.

محمد (همسر) افزود: مهریه “مریم” تعداد یک سکه بهار آزادی می باشد و نذر ظهور آقا امام زمان (عج) شده است.

لیلا و صادق که هر دو دانشجو و ترم آخر رشته الهیات و معارف اسلامی هستند سال گذشته در مراسم جشن ازدواج دانشجویی زندگی مشترک خود را آغاز و به همین اکتفا کرده اند.

این زوج نیز در گفت و گویی خوشبختی را در ساده زیستی می دانند و  هزینه مراسم، پس اندازی برای آینده فرزندشان شده است.

صادق می گوید؛ جوانان می‌توانند با ازدواج ساده در انتخاب همسر موفق شوند و زندگی مناسبی  داشته باشند.

زهرا و سعید نیز که ۵ سال است از زندگی مشترک آنها می گذرد، می گویند؛ اگر الگوها در جامعه اسلامی یادآوری شوند شکاف‌ها و فاصله کمتر و زندگی جوانان نیز پایدار خواهد بود.

این زوج، ازدواج ساده را راهی آسان برای این وصلت مبارک به جوانان پیشنهاد می کنند.

زهرا(همسر) با بیان اینکه ازدواج در اسلام یک سنت می باشد، اظهار داشت: دوام و پایداری زندگی زوجین در کم توقع بودن است.

قبل از ازدواج به اهداف زندگی مشترک توجه شود

یک کارشناس مسائل اجتماعی و خانواده در گفت  گویی اظهار داشت: قبل از ازدواج، مهم است که به مسائلی نظیر آمادگی روحی و مالی، اهداف زندگی مشترک، ارزش‌ها و انتظارات همدیگر، وضعیت خانوادگی و اجتماعی دقت شود زیرا این موارد به شما کمک می‌کنند تا تصمیم به ازدواج با شریک مناسب‌تری بگیرید.

وی افزود: ازدواج آسان نیازمند توجه به فرآیند‌ها و ارتباطات مثبت است. راهکارهای فرهنگی می‌توانند به زوجین کمک کنند تا با اطمینان و ایمان به زندگی مشترک خود پیش بروند و با مسائل پیش آینده به بهترین شکل ممکن روبرو شوند.

وی عنوان کرد: قبل از ازدواج، مهم است که به مسائلی نظیر آمادگی روحی و مالی، اهداف زندگی مشترک، ارزش‌ها و انتظارات همدیگر، وضعیت خانوادگی و اجتماعی دقت کنید.

کد خبر/

  • نویسنده : سمیه آذرمهر، فعال رسانه ای