راسان خبر، محمدرضا مروارید اظهار کرد: هم اکنون خروج زائران اربعین حسینی در مرز بین المللی مهران متوقف شده و اجازه خروج به کسی داده نمی شود. وی با بیان اینکه بازگشت زائران اربعین از شهرهای مذهبی عراق به کشور در مرز مهران آغاز شده است، افزود: با بسته شدن خروجی های مرز مهران، امکانات […]

۱۷۵۸۱۵_۶۲۲

راسان خبر، محمدرضا مروارید اظهار کرد: هم اکنون خروج زائران اربعین حسینی در مرز بین المللی مهران متوقف شده و اجازه خروج به کسی داده نمی شود.
وی با بیان اینکه بازگشت زائران اربعین از شهرهای مذهبی عراق به کشور در مرز مهران آغاز شده است، افزود: با بسته شدن خروجی های مرز مهران، امکانات لازم برای تسریع در ورود زائران به کشور در این مرز بکارگیری شده است.
مروارید تاکید کرد: این تصمیم برای این اتخاذ شده تا روند ورود زائران با کمترین مشکل انجام شود و امکان ارائه خدمات مطلوب در حوزه خدمات ورودی و حمل و نقل و جابجایی زائران از مرز تا پارکینگ ها و پایانه مسافربری فراهم شود.
وی یادآور شد: تمام تلاش مسئولان ستاد اربعین استان ایلام فراهم کردن شرایط برای تسهیل در روند بازگشت زائران از مرز تا شهرهای مختلف کشور است.
مروارید گفت: امکان خروج زائران از مرز مهران دیگر وجود ندارد لذا از مردم می خواهیم به این مرز مراجعه نکنند.
تاکنون حدود ۸۰۰ هزار نفر از طریق مرز بین المللی مهران عازم عتبات عالیات شده اند و تعداد بسیار کثیری نیز در پایانه مرزی منتظر اجازه خروج از کشور هستند.