به گزارش راسان؛ استاندار ایلام در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، از وضعیت اقتصادی بهتر در آینده نزدیک در کشور و استان خبر داد. مروارید ادامه داد: با استفاده از پتانسیل در دسترس و بهره گیری از فرصت های ایجاد شده در اثر اجرایی شدن برجام، می توانیم با ورود تکنولوژی نوین […]

 

download

به گزارش راسان؛ استاندار ایلام در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، از وضعیت اقتصادی بهتر در آینده نزدیک در کشور و استان خبر داد.
مروارید ادامه داد: با استفاده از پتانسیل در دسترس و بهره گیری از فرصت های ایجاد شده در اثر اجرایی شدن برجام، می توانیم با ورود تکنولوژی نوین و سامانه های پیشرفته، آینده بهتری را برای کشور رقم بزنیم.
وی در این جلسه، با اشاره به استراتژی اقتصادی دولت یعنی اقتصاد درون زا و برون گرا، ابراز داشت: این استراتژی می تواند آینده بهتری را برای اقتصاد کشور ایجاد نماید.
استاندار ایلام با اشاره با کمبود اعتبارات عمرانی جهت انجام طرح ها و پروژه ها، بر استفاده از سرمایه های خارجی و سرمایه های بخش خصوصی داخلی تأکید و گفت: خوشبختانه این مهم در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.
رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به قابلیت های کشاورزی در کشور و رشدی که در این زمینه در کشور صورت گرفته است، اظهار داشت: یکی از محورهایی که در تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بایستی مورد توجه قرار گیرد، کشاورزی است.
وی با اشاره به طرح هایی که در گذشته در بخش کشاورزی در استان صورت گرفته است، گفت: بی توجهی به تمام ابعاد طرح های توسعه کشاورزی در استان در مرحله مطالعات و اجرا، باعث بی اعتمادی در بین بهره برداران بخش کشاورزی شده است. لذا بایستی در طرح های آینده، مطالعات جامع طرح ها در دستور کار قرار گیرد.
مروارید با اشاره به ضرورت رفع واحدهای صنعتی تعطیل شده، گفت: رفع مشکل این واحدها بایستی در دستور کار مسؤلین قرار گیرد.
استاندار ایلام با اشاره به اهمیت توجه به بخش گردشگری در توسعه، اظهار داشت: استان ایلام با دارا بودن جاذبه های متعدد گردشگری می تواند به یکی از محورهای توسعه استان تبدیل شود.
وی با اشاره به حجم گردشگرانی که در نوروز سال جاری به استان سفر کردند، گفت: استان ایلام در زمره سه استان برتر قرار گرفت که به عنوان مقصد گردشگری معرفی گردید.
رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان، به پتانسیل های استان در زمینه نفت و گاز اشاره و گفت: نفت، گاز و صنایع وابسته یکی دیگر از مزیت های نسبی استان است که باید در جهت توسعه استان از آن بهره برداری نمائیم.