به گزارش راسان خبر  از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام عصر چهارشنبه در شورای هماهنگی مدیرت بحران استان گفت: اقدامات پیشگیرانه ،اطلاع رسانی مناسب و همکاری مردم مهمترین عوامل مدیریت بحران است که باید این امر مهم مورد توجه قرار گیرد . وی افزود: مدیریت صحیح در سیلاب های  اخیر سبب شد کمترین خسارت […]

به گزارش راسان خبر  از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام عصر چهارشنبه در شورای هماهنگی مدیرت بحران استان گفت: اقدامات پیشگیرانه ،اطلاع رسانی مناسب و همکاری مردم مهمترین عوامل مدیریت بحران است که باید این امر مهم مورد توجه قرار گیرد .
وی افزود: مدیریت صحیح در سیلاب های  اخیر سبب شد کمترین خسارت به مردم و زیرساخت های استان وارد شود و این موضوع نشان از همدلی میان دستگاه های اجرایی در مواقع بحرانی است.
استاندار ایلام اظهار داشت: مدیران دستگاه های  اجرایی استان که زیرساخت های مربوطه، در جریان سیل اخیر دچار خسارت شده اند دو روز فرصت دارند با ورد به سامانه ثبت خسارت نسبت به دریافت بخشی از خسارت خود اقدام کنند.
وی تاکید کرد: ما باید قدردان اعتماد مردم به دولت و نظام باشیم و با رسیدگی به مشکلات مردم این اعتماد را افزایش دهیم.
وی ادامه داد:  فرهنگ سازی مهم‌ترین و تأثیرگذارترین ابزار برای جلوگیری از حریق و حفظ منابع طبیعی است.
سلیمانی دشتکی اضافه کرد: آحاد جامعه بخصوص دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در قبال حفاظت از محیط‌زیست وظیفه‌دارند و با کمک هم می‌توانند بهترین حراست را از طبیعت استان داشته باشند.
استان ایلام با وسعت ۲۰٬۱۵۰ کیلومتر مربع و ۱٫۲ درصد مساحت، بیست و دومین استان ایران از نظر وسعت محسوب می‌شود.