مروارید از آمادگی ۱۰۰ درصدی دستگاه های اجرایی برای پذیرایی از زائران در استان خبر داد.

images-(1)

به گزارش راسان خبر؛ محمدرضا مروارید در جریان بازدید از ایستگاه های صلواتی در ورودی میدان ارغوان و خروجی میدان قرآن شهر ایلام اظهار کرد: حس و حال بسیار دلنشینی میان آحاد مختلف مردم استان و مسئولان دستگاه های اجرایی برای خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) در تمامی شهرستان ها دیده می شود.
وی افزود: موکب های متعددی در مسیر حرکت زائران راه اندازی شده و در حال پذیرایی به آنها هستند و در شهر ایلام نیز به ویژه در محدوده میدان ارغوان و میدان قرآن امکانات پذیرایی، اسکان، تعمیرگاه ها خودرو و سرویس های بهداشتی ایجاد شده است.
استاندار ایلام تاکید کرد: با توجه به روان بودن ترافیک جاده های استان بیشترین هم و غم مسئولان برنامه ریزی برای بازگشت زائران است چرا که بیشتر آنها به دلیل کوتاهی مسیر کربلا – مهران ، ایلام را برای بازگشت انتخاب می کنند.
مروارید ادامه داد: با توجه به اینکه موکب های عراقی پس از پایان آیین های اربعین ارائه خدماتشان کم می شود، لذا باید طوری برنامه ریزی کنیم تا در بازگشت زوار هم در آنسوی مرز و هم داخل استان با جانمایی موکب ها خدمات رسانی به زائران به بهترین شکل انجام گیرد.
وی با قدردانی از گروه های مختلف مردم ایلام که به صورت نقدی و غیر نقدی به کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین کمک کرده اند، گفت: امیدواریم زائران اربعین در کمال سلامت و آرامش به استان وارد و پس از آیین های اربعین از ایلام به استان های محل سکونت خود بازگردند.
استاندار ایلام با اشاره به مشکل کمبود ارز در استان ابراز داشت: در رایزنی انجام شده با بانک های سپه و ملی مقرر شده که معادل ارز را بصورت ریالی قبول و آنرا به نرخ ازاد در اختیار مراجعین قرار دهند.
مروارید گفت: با توجه به صادر نشدن ویزا در شهر مهران زائران باید در نزدیک ترین شهر به محل اقامت خود برای دریافت روادید اقدام کنند و کسانی که در سامانه سماح نام نویسی نکرده اند، می توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز در مراکز تعین شده و یا در شهر ایلام برای صدور روادید مراجعه کنند.