به گزارش راسان خبر، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: میدان دانان در سال ۱۳۸۶ کشف و تولید نفت از آن در سال ۱۳۹۳ آغاز شده است. وی افزود:  تولید نفت خام میدان دانان از طریق خط لوله به واحد بهره‌برداری دهلران انتقال می‌یابد و پس از شیرین‌سازی و […]

به گزارش راسان خبر، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: میدان دانان در سال ۱۳۸۶ کشف و تولید نفت از آن در سال ۱۳۹۳ آغاز شده است.

وی افزود:  تولید نفت خام میدان دانان از طریق خط لوله به واحد بهره‌برداری دهلران انتقال می‌یابد و پس از شیرین‌سازی و فشار افزایی، توسط خط لوله‌ای ۱۶ اینچ به طول ۵۲ کیلومتر، به کارخانه نمک‌زدایی چشمه‌خوش ارسال می‌شود.
استاندار ایلام ادامه داد:  همزمان با سفر رییس جمهور در خرداد سالجاری به استان  ایلام، واحد سولفورزدایی (SRU)  و هیدروژن مجتمع پتروشیمی ایلام با سرمایه گذاری ارزی و ریالی ۱۲۰۰۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی۴۰۰ نفر افتتاح خواهد شد.
وی  از دیگر پروژه های آماده افتتاح در استان را شرکت بزرگ استیل کورد با اعتبار ۳۴۰۰ میلیارد ریال، شرکت فولاد گستر آتنا با اعتبار. ۳۶۰۰ میلیارد ریال و شرکت کوشای غرب با اعتبار ۱۶۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد.
سلیمانی دشتکی بیان داشت: میدان نفتی دانان و  پروژه لرزه نگاری در شهرستان های ایوان و چرداول توسط وزارت نفت برای اکتشافات نفت و گاز  در استان با اعتبار ۱۸۰۰۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی بیش از ۴۰۰ نفر، واحد پروژه p.p در مجموعه پتروشیمی ایلام با سرمایه گذاری  ارزی و ریالی ۱۳۰۰۰ میلیارد ریال و کلنگ زنی پروژه اتصال ایلام به شبکه ریلی کشور با اعتبار ۸۰۰۰ میلیارد ریال آماده شروع عملیات اجرا همزمان با سفر رییس جمهور به استان  است.
وی تاکید کرد: اجرای طرح های مهم ملی جهت توسعه و امنیت پایدار استان موثر است که باید به آن توجه ویژه داشت.
به گفته ی استاندار ایلام، دکتر روحانی رییس جمهور در پایان ماه مبارک رمضان برای افتتاح و کلنگ زنی پروژه های مهم به ایلام سفر خواهد کرد.
لازم به ذکر است، طرح نگهداشت و  افزایش تولید میدان نفتی دانان در استان ایلام، فاصله ۳۰ کیلومتری از جنوب شرقی دهلران و ۸۰ کیلومتری شمال غربی اندیمشک اجرا می‌شود.