مروارید گفت: سفر بدون ویزا به عراق، طبق قانون این کشور شش سال حبس را به دنبال دارد.

 

۸۱۸۱۷۹۵۵-۷۰۲۶۵۶۰۷

محمدرضا مروارید در گفتگو با پایگاه خبری راسان خبر گفت: مسوولان این کشور تاکید کردند به هیچ وجه اجازه ورود بدون ویزا داده نخواهد شد لذا افرادی که سعی دارند بدون ویزا به عراق سفر کنند در برگشت با مشکل مواجهه خواهند شد.

وی در خصوص زائرانی که بدون ویزا به کشور عراق سفر کرده اند گفت:علاوه بر مجازاتی که دولت عراق برای این افراد در نظر دارد بدون شک در برگشت به استان نیز  با این افراد ها  برخورد خواهد شد.

استاندار ایلام  در خصوص نشر اخبار بعضی از رسانه ها مبنی بر اینکه زائران سفر به کشور عراق  را به دید تفریح می دانند نه زیارت خاطر نشان کرد: زائران نباید پیاده روی اربعین را فقط به دید زیارت نگاه کنند، این افراد می توانند  در مسیر پیاده روی از کشور عراق دیدن کنند و در برگشت به کشور  از آثار تاریخی استان ایلام نیز بازدید کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: تا کنون بیش از ۸۰۰هزار زائر از مرز مهران به کربلا مشرف شده انند که اگر این روال ادامه داشته باشد امکان اینکه این تعداد از مرز یک میلیون نفر  بگذرد زیاد است.

مروارید در ادامه اضافه کرد: در روزهای گذشته  در بحث صدور ویزا در استان با مشکل مواجهه بودیم به همین منظور برای راحتی و آرامش زوار  دفتر کنسولگری عراق در مرز مهران نیز راه اندازی شده است.

وی، در ادامه با اشاره به سفر علی لاریجانی  رییس مجلس شورای اسلامی به استان و بازدید از مرز مهران  گفت: در این بازدید مقرر شد در سال های آینده بودجه ی مختص اربعین به استان اختصاص داده شود همچنین وی قول مساعد داد به زودی بحث منطقه آزاد مهران در صحن علنی مجلس مطرح شود.

مروارید  با هشدار به زائرانی که در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری از مرز مهران به کربلا مشرف می شوند گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع سیل و اب گرفتگی در اخر هفته حتما ایمن به مهران سفر کنند.

استاندار ایلام در پایان خاطر نشان کرد: همه زائرین مهمان مردم ایلام هستند و ما نیز با برنامه ریزی های از قبل انجام شده تلاش میکنیم سفری با خاطرات خوش را برای آنان رقم بزنیم.