به گزارش راسان خبر؛حسین کلانتری در نشست شورای سلامت استان با محوریت پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلوآنزا تاکید کرد: باید با اطلاع رسانی دقیق، شفاف و به موقع از سوی مسئولان و از طریق شبکه های خبری رسمی، مردم را از تشویش و اضطراب رها کرد. معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه […]

download-(1)

به گزارش راسان خبر؛حسین کلانتری در نشست شورای سلامت استان با محوریت پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلوآنزا تاکید کرد: باید با اطلاع رسانی دقیق، شفاف و به موقع از سوی مسئولان و از طریق شبکه های خبری رسمی، مردم را از تشویش و اضطراب رها کرد.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه ابهام و اهمیت هر مساله ایی موجب شکل گیری شایعه در مورد آن می شود، خواستار اقدام نهادهای مرتبط برای اطلاع رسانی شفاف و مناسب در خصوص بیماری آنفلوآنزا شد.

وی افزود: بروز بیماری آنفلوآنزا در برخی استان ها، تنش و نگرانی را در بین اقشار مختلف جامعه ایجاد کرده که وظیفه مسئولان مرتبط اطلاع رسانی، رفع ابهام و زدودن نگرانی های بی مورد است.

کلانتری با تاکید بر لزوم آگاه سازی مردم در خصوص پیشگیری از این بیماری گفت: با ارائه اطلاعات صحیح خبری و پیشگیرانه می توان جامعه را هم از نگرانی شایعه و هم از ابتلا به بیماری رهانید.

معاون استاندار ایلام از دانشگاه علوم پزشکی و همه دستگاه ها همچون آموزش و پرورش، زندان ها، پادگان ها که با تجمع های زیاد انسانی مواجه هستند، خواست تدابیر و برنامه های لازم برای مقابله با ابن بیماری را اتخاذ کنند.